Fun zóna

Späť na články

Volvo rozširuje svoju svetovú výrobu prvým výrobným závodom v USA

Spoločnosť Volvo  Cars, výrobca prémiových automobilov, včera otvoril výrobný závod v meste  Charleston v americkom štáte Južná Karolína ako svoju prvú výrobnú  prevádzku na území USA. Švédska spoločnosť sa tak stala pravým svetovým  výrobcom automobilov, ktorý má výrobné prevádzky vo všetkých troch hlavných  predajných regiónoch.

Vytvorenie najmodernejšieho výrobného zariadenia v Južnej Karolíne sa riadi výrobnou stratégiou spoločnosti Volvo Cars, ktorú charakterizuje slogan „Vyrábaj tam, kde predávaš“.

Prvá americká prevádzka švédskej automobilky dopĺňa dva jej výrobné závody a závod na výrobu motorov v Európe, tri továrne na automobily a závod na výrobu motorov v Číne a montážne závody v Indii a Malajzii.

Závod v Charlestone začne na jeseň 2018 s výrobou nového luxusného športového sedanu strednej triedy Volvo S60, ktorý je založený na platforme modulárnej architektúry SPA z vlastnej dielne spoločnosti Volvo Cars. Od roku 2021 bude americký závod vyrábať aj novú generáciu veľkého luxusného SUV Volvo XC90. Vozidlá vyrobené v tomto závode sú určené pre domáci americký trh rovnako ako na medzinárodný vývoz.

„Závodom  v Charlestone sa Spojené štáty stali naším tretím domácim trhom,“ uviedol Håkan Samuelsson, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Volvo Cars. „Segment so  sedanmi a osvedčená schopnosť platformy SPA zvyšovať ziskovosť ponúkajú  významné možnosti rastu pre spoločnosť Volvo Cars v USA i na celom  svete.“

Spoločnosť Volvo Cars investuje do svojich výrobných operácií v USA približne 1,1 miliardy amerických dolárov a vo výrobnom závode v Charlestone vytvorí v nadchádzajúcich rokoch približne 4 000 nových pracovných miest. Do konca tohto roka tu bude pracovať približne 1 500 zamestnancov.

„Otvorenie našej  prvej americkej továrne je veľmi významný počin,“ uviedol Anders Gustafsson, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Volvo Car USA. „Naše obchodne  aktivity v USA sa vyvíjajú dobre, naše vozidlá získali prestížne ocenenia  a nové zariadenie v Južnej Karolíne bude veľkým prínosom pre  spoločnosť Volvo Cars aj pre celé spoločenstvo.“

Nová prevádzka v Charlestone pozostáva z administratívnej budovy pre 300 zamestnancov z oblasti výskumu a vývoja, nákupu, kvality a predaja. Závod dokáže pri plnej kapacite vyrobiť 150 000 vozidiel za rok. Pozemok zaberá plochu takmer 650 hektárov a priestor budov pokrýva 213 677 metrov štvorcových. Výstavba zariadenia sa začala v roku 2015.

Spoločnosť Volvo Cars bude vo všetkých svojich výrobných závodoch vo svete vyrábať Plug-In hybridné vozidlá. V roku 2017 ako prvá svetová automobilka predstavila svoju stratégiu, v rámci ktorej budú všetky jej nové modely, ktoré sa vyrobia od roku 2019, elektrifikované.

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené