Fun zóna

Späť na články

Volvo Cars chce do roku 2025 predávať 50 percent elektrických vozidiel

Spoločnosť Volvo  Cars, výrobca prémiových automobilov, oznámila, že chce dosiahnuť, aby  50 percent objemu jej predaja do roku 2025 tvorili plnoelektrické vozidlá.

Oznámenie nadväzuje na jej predchádzajúce vyhlásenie z roku 2017, keď spoločnosť Volvo Cars ako prvá v odvetví ohlásila, že všetky jej nové modely uvedené na trh od roku 2019 budú v ponuke aj ako polohybridné vozidlá, Plug-in hybridné vozidlá alebo vozidlá s elektrickým akumulátorom.

Stratégia švédskej automobilky dosiahnuť stav, keď polovicu jej predaja do roku 2025 bude tvoriť predaj elektrických vozidiel, z nej robí silného hráča v Číne, ktorá je vedúcim svetovým trhom v oblasti elektrifikovaných automobilov.

Plánom čínskej vlády do roku 2025 je dosiahnuť cieľ, aby vozidlá s novým typom energie predstavovali viac ako 20 percent ročného objemu predaja automobilov v krajine, čo podľa prognóz vlády v Pekingu predstavuje viac ako sedem miliónov vozidiel.

„Minulý rok sme sa  zaviazali elektrifikácii v rámci príprav na éru, ktorá nastane po  spaľovacích motoroch,“ uviedol Håkan Samuelsson, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars. „Dnes tento záväzok posilňujeme  a rozširujeme na poprednom svetovom trhu s elektrifikovanými  automobilmi. Elektrická budúcnosť Číny je elektrickou budúcnosťou spoločnosti  Volvo Cars.“

Spoločnosť Volvo Cars v súčasnosti vyrába v Číne modely S90 a S90L s motorom T8 Twin Engine. Tento týždeň predstavuje začiatok výroby modelu XC60 T8 Twin Engine v Číne, čo znamená, že čoskoro budú všetky tri závody spoločnosti Volvo Cars na území Číny – Lu-čchiao, Čcheng-tu a Ta-čching – vyrábať buď Plug-in hybridné vozidlá alebo vozidlá s elektrickým akumulátorom.

Na pekinskom autosalóne spoločnosť Volvo Cars posilnila svoje postavenie vedúcej automobilky v oblasti elektrifikácie aj vizuálne, keď predstavila všetky svoje vystavené vozidlá s elektrickým nabíjaním. Je to po prvý raz, čo Volvo Cars vystavuje na autosalóne výlučne Plug-in hybridné vozidlá.

Vedno s nimi, taktiež po prvý raz, automobilka vystavila aj svoje tri modely SUV, ktoré sú v predaji na celom svete: XC90, XC60 a nové XC40. Autosalón v Pekingu je zároveň prvým verejným debutom nového modelu XC40 v Plug-in hybridnej verzii T5.

Nové SUV XC40 získalo nedávno titul Európske auto roka 2018 a od svojho uvedenia na trh, ktoré sa konalo koncom roka 2017, zaznamenalo v celosvetovom meradle už viac ako 60 000 objednávok.

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 12:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené