Fun zóna

Späť na články

Premiéra trojvalcového motora spoločnosti Volvo Cars v novom kompaktnom SUV XC40

Výrobca prémiových vozidiel Volvo Cars dnes uviedol na trh svoju novútrojvalcovú pohonnú jednotku Drive-E v modeli XC40, ktorým automobilka poprvýkrát vstúpila do triedy kompaktných SUV.

Táto nová pohonná jednotka je prvým trojvalcovým motorom počas 91-ročnej histórie spoločnosti.

Úplne nový 1,5-litrový trojvalcový zážihový motor s priamym vstrekovaním paliva vyvinula automobilka Volvo na báze rovnakej modulárnej konštrukcie ako svoje štvorvalcové motory Drive-E. Trojvalcový agregát sa kombinuje so šesťstupňovou prevodovkou, pričom od budúceho roka bude za príplatok v ponuke aj osemstupňová prevodovka.

V súlade so svojou stratégiou neustáleho zvyšovania úspor z rozsahu bude automobilka Volvo Cars motor vyrábať na rovnakej výrobnej linke ako svoje vznetové motory a štvorvalcové zážihové motory.

„Náš nový  trojvalcový motor predstavuje vzrušujúci pokrok pre model XC40, ako aj pre celú  spoločnosť Volvo Cars,“ povedal Alexander Petrofski, riaditeľ pre rad vozidiel 40 v spoločnosti Volvo Cars. „Táto kompaktná konštrukcia motora nám  poskytuje potrebnú flexibilitu na to, aby   sme záujemcom o model XC40 mohli ponúknuť väčší výber pohonných  jednotiek.“

Ponuka motorov pre model XC40 sa okrem toho rozširuje o aktuálne motory automobilky Volvo – vznetový D3 s výkonom 150 koní a zážihový T4 s výkonom 190 koní.

Nový trojvalcový agregát bol navyše špeciálne navrhnutý tak, aby sa dal použiť v plug-in hybridných modeloch s pohonnou sústavou Twin Engine. Hybridná alebo čisto elektrická pohonná sústava rozšíri ponuku pre model XC40 neskôr.

Záujemcovia o model XC40 si už čoskoro budú môcť vyberať z viacerých stupňov výbavy, vrátane základnej výbavy, uvádzacích variantov Momentum a R-Design, ako aj novej luxusnej verzie Inscription.

Stupeň výbavy Inscription ponúkne rôzne dizajnové prvky exteriéru v podobe 18-, 19- alebo 20-palcových diskov kolies, unikátnych nájazdových krytov, chrómových líšt okolo bočných okien a chrómovej mriežky chladiča, ako aj špecifických lakov karosérie. V interiéri verzie Inscription zasa nájdeme novú krištáľovú hlavicu radiacej páky a atraktívne drevené obloženie Driftwood, ktoré automobilka Volvo prvýkrát predstavila vo svojom ocenenom SUV strednej triedy XC60.

Majitelia modelu XC40 môžu svoj štýl vyjadriť aj pomocou príslušenstva, ako sú 21-palcové zliatinové disky kolies s čiernou úpravou Black Diamond Cut či nová súprava dizajnových prvkov, ktorá zahŕňa nájazdové kryty z brúsenej nehrdzavejúcej ocele a dve integrované koncovky výfuku.

„Z nového modelu  XC40 vyžaruje mladistvý charakter, ktorý určite zaujme vodičov so silným  zmyslom pre individualitu,“ povedal  Alexander Petrofski. „Chceme, aby sa naši zákazníci mohli rozhodnúť, ako budú vystupovať  navonok, či už nenápadne alebo inak, a preto im chceme ponúknuť väčší  výber z hľadiska výkonu aj štýlu.“

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 12:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené