Fun zóna

Späť na články

VOLVO S60: Prvé Volvo vyrobené v USA


Spoločnosť Volvo Cars, výrobca prémiových automobilov, predstavila nový luxusný športový sedan strednej triedy S60 vo výrobnom závode v meste Charleston v americkom štáte Južná Karolína, ktorý je prvým výrobným závodom švédskej automobilky na území USA.

Nový závod v Charlestone je tak od včera oficiálne otvorený. Kombinácia slávnostného otvorenia závodu a uvedenia nového vozidla na trh umocňuje záväzok spoločnosti Volvo Cars v Spojených štátoch amerických, ktoré sú dôležitým trhom pre samotnú automobilku ako aj pre jej nový luxusný športový sedan. Nový model S60 je prvým automobilom značky Volvo vyrobeným v USA.


„Nový model S60 je jedným z najatraktívnejších automobilov značky Volvo, aké sme kedy vyrobili,“ uviedol Håkan Samuelsson, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Volvo Cars. „Je to pravé auto pre ozajstných milovníkov automobilov, ktoré nám zaisťuje silné postavenie na trhoch so sedanmi v USA a Číne, a vytvára tak viac príležitostí pre rast spoločnosti Volvo Cars.“

Nový sedan S60 je prvým vozidlom značky Volvo, ktoré sa bude predávať bez ponuky vznetového motora, čo odráža pevný záväzok spoločnosti Volvo Cars smerom k elektrifikácii vozidiel a dlhodobej budúcnosti bez tradičných spaľovacích motorov. V roku 2017 spoločnosť Volvo Cars ako prvý svetový výrobca automobilov predstavila svoju stratégiu, v rámci ktorej budú všetky jej nové modely, ktoré sa vyrobia od roku 2019, elektrifikované.


Pre nový model S60 budú v ponuke dve Plug-In hybridné hnacie sústavy s preplňovaným zážihovým motorom: Plug-In hybridná jednotka s pohonom všetkých kolies s motorom T6 Twin Engine AWD od spoločnosti Volvo, ktorá vyvinie kombinovaný výkon 340 k, a ocenená Plug-In hybridná jednotka s pohonom všetkých kolies s motorom T8 Twin Engine AWD, ktorá dodá 400 k výkonu*. Osvedčené zážihové motory T5 a T6 z dielne spoločnosti Volvo budú v ponuke hneď od uvedenia na trh.

„Technológia aktívneho podvozka a funkcia voľby jazdných režimov ponúkajú vynikajúce ovládanie a aktívny výkon, ktorý robí z tohto modelu to pravé auto pre ozajstných milovníkov automobilov,“ uviedol Henrik Green, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Cars pre výskum a vývoj. „Taktiež prináša do segmentu uznávané technológie z našich vozidiel Série 90 a ďalších modelov Série 60, čo z neho robí jeden z najlepších športových sedanov na trhu.“Nové Volvo S60 využíva rovnaké bezpečnostné technológie, informačno-zábavný systém a platformu modulárnej architektúry SPA z dielne spoločnosti Volvo Cars ako nové luxusné kombi strednej triedy V60, ktoré vstúpilo na trh začiatkom tohto roka, a tiež špičkové automobily Série 90 a ocenený model XC60 – ktoré všetky dosahujú najlepšie hodnotenia bezpečnosti v rámci celého odvetvia. Nový model S60 sa tak stáva jedným z najbezpečnejších vozidiel na cestách.

Technológia automatického brzdenia v meste City Safety pomáha vodičovi vyhnúť sa potenciálnym zrážkam a je jediným systémom na trhu, ktorý dokáže rozpoznávať chodcov, cyklistov a veľké zvieratá. V segmente sedanov strednej triedy je technológia City Safety svetovou novinkou a dokáže zapojiť aj automatické brzdenie v záujme zmiernenia kolízií s protiidúcimi objektmi.


Vylepšený voliteľný systém Pilot Assist – ktorý pomáha vodičovi s riadením, zrýchlením a brzdením na dobre označených cestách až do rýchlosti 130 km/h – vykazuje lepší výkon pri prejazde zákrutami. Sedan S60 obsahuje aj systém ochrany pred zídením vozidla z cesty, systém zmierňovania nárazov s protiidúcimi vozidlami a ďalšie asistenčné systémy na posilňovanie riadenia. Voliteľný systém upozornenia na premávku za vozidlom s funkciou automatického brzdenia prispieva k ďalšiemu zvýšeniu bezpečnosti pre osoby vo vozidle aj mimo neho.

Informačno-zábavný systém Sensus Connect od spoločnosti Volvo Cars je plne kompatibilný so systémami Apple CarPlay, Android Auto a 4G a zabezpečuje vodičom nepretržité pripojenie. Intuitívne ovládanie má rozhranie dotykovej obrazovky v štýle tabletu a obsahuje funkcie vozidla, navigáciu, komunikačné služby a palubné zábavné aplikácie.Elektrifikované verzie nového modelu S60 ponúkajú aj vylepšenia výkonnostných parametrov pod značkou Polestar Engineered – ktorá je výsledkom vývoja spoločnosti Polestar, elektrickej športovej odnože automobilky Volvo Cars.

Značka Polestar Engineered je v ponuke výhradne na Plug-In hybridnom modeli s motorom T8 Twin Engine a predstavuje kompletnú ponuku v podobe modernejších kolies, bŕzd, odpruženia a riadiacej jednotky motora, vďaka čomu sa zvýšil kombinovaný výstupný výkon motora T8 v modeli S60 na 415 k*

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené