Fun zóna

Späť na články

Polestar Engineered: Ostré sedany od VOLVO sa vracajúSpoločnosť Volvo Cars, výrobca prémiových vozidiel, prináša na trh novú elektrifikovanú ponuku pod názvom Polestar Engineered, ktorá je špeciálne vyvinutá pre jej nové Plug-in hybridné vozidlá Série 60 s motorom T8 Twin Engine.

Týždeň po tomto oznámení švédska automobilka predstaví svoj nový luxusný športový sedan S60. Stane sa tak na slávnostnom otvorení jej výrobného závodu v meste Charleston v americkom štáte Južná Karolína, prvého výrobného závodu spoločnosti Volvo Cars na území USA. Závod je jediným miestom výroby nového modelu S60 a ten je zároveň prvým automobilom značky Volvo vyrobeným v USA.


Polestar Engineered je výsledkom vývoja spoločnosti Polestar, elektrickej športovej odnože spoločnosti Volvo Cars, a predstavuje kompletnú ponuku. Využíva odborné skúsenosti spoločnosti Polestar v oblasti konštruktérstva výkonných vozidiel a aplikuje ich na kolesá, brzdy a odpruženie vozidla ako aj riadiacu jednotku motora. Ponuka odráža angažovanosť spoločností Volvo Cars a Polestar v oblasti elektrifikácie.

„Elektrické automobily sú naša budúcnosť,“ povedal Håkan Samuelsson, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars. „Dnes sa začína nová éra elektrifikovaných modelov značky Volvo vylepšených zručnosťou konštruktérstva spoločnosti Polestar pre optimalizovaný výkon. Táto stratégia je pevne zakotvená v našej spoločnej viere v elektrifikovanú budúcnosť automobilového priemyslu.“Polestar Engineered bude mať premiéru v nadchádzajúcom novom luxusnom športovom sedane S60. Ponuka sa bude týkať výlučne špičkového motora T8 Twin Engine a je umiestnená nad verziami R-Design od spoločnosti Volvo.

Značka Polestar Engineered bude od budúceho roka v ponuke aj na novom kombi V60 a SUV XC60, ktoré budú k dispozícii v celosvetovom meradle v obmedzenom počte prostredníctvom predajní spoločnosti.

Nové ľahké kolesá majú otvorený dizajn, ktorý odhaľuje atraktívne brzdové strmene s lakovaním zlatej farby – novej charakteristickej farby komponentov značky Polestar Engineered. Logo Polestar, čierne chrómové výfukové potrubie a zlaté bezpečnostné pásy sú taktiež typickými znakmi, podľa ktorých možno rozpoznať vozidlá Volvo vybavené dielmi Polestar Engineered.

Monoblokové brzdové strmene sú odlievané z jedného kusu a majú optimalizovanú tuhosť. Brzdové doštičky majú vyššiu tepelnú odolnosť, zatiaľ čo drážkovaný dizajn brzdových kotúčov prispieva k ďalšiemu znižovaniu tepla.


Viacprvkové zavesenie predných aj zadných kolies značky Polestar Engineered obsahuje exkluzívne tlmiče Öhlins s dvojitým prietokovým ventilom, ktorý umožňuje vystuženie pružín a tlmičov a pritom zachovanie komfortu. Rozpera a tlmiče s nastaviteľnou konštrukciou sa nachádzajú aj v zásuvnom hybridnom športovom vozidle Polestar 1.

Jemné vyladenie riadiacej jednotky motora zvyšuje výkon elektrifikovaného motora T8 Twin Engine v modeli S60 na 415 k* v kombinovanej prevádzke pri 670 Nm krútiaceho momentu – pre porovnanie štandardný motor T8 Twin Engine dodá 400 k* výkonu a 640 Nm krútiaceho momentu v kombinovanej prevádzke. Aktualizáciami softvéru sa znižuje spotreba paliva a neutrálny emisný výkon a vylepšuje automatická voľba prevodových stupňov.


„Nový model S60 T8 Polestar Engineered je elektrifikované vozidlo, ktoré robí presne to, čo od neho chcete,“ uviedol Henrik Green, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Cars pre výskum a vývoj. „Všetky komponenty sú jemne vyladené tak, aby spolu fungovali, takže výsledkom je citlivé a vzrušujúce vozidlo pre pravého vodiča.“

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené