Fun zóna

Späť na články

Renault potvrdil rokovania s Volkswagenom o lacnom elektromobile

V decembri 2023 sa objavili prvé informácie o rokovaniach medzi Volskwagenom a Renaultom o ich spoločnom lacnom elektromobile. Vtedy správu priniesli nemecké noviny Handelsblatt, teraz rokovania potvrdil najvyšší šéf Renaultu, Luca de Meo.

Na autosalóne v Ženeve de Meo vyhlásil, že Renault je v "dobrej diskusii" s Volkswagenom o malom elektromobile. Volkswagenu sa už dlhšie nedarí nájsť recept na zníženie ceny pod magickú hranicu 20 000 eur. Ide o dôležitý krok, inak hrozí, že očakávaná záplava lacných elektromobilov vytlačí Volkswagen, ale aj ďalšie automobilky na okraj. Volkswagen nemusí byť jediný, kto bude rokovať s Renaultom. Francúzsky výrobca má totiž plán, a aj potrebnú techniku pre naplnenie cieľa.
"Som otvorený komukoľvek, kto sa chce pridať. Mám výrobnú kapacitu. Mám platformu. Viem, ako to urobiť", nechal sa počuť de Meo. Svojimi vyhláseniami zrejme vytvára tlak na Volkswagen počas rokovaní, nasvedčuje tomu aj ďalší jeho výrok, v ktorom objasnil, že Renault pokračuje v projekte s partnerom alebo bez neho, a že nemá čas, takže projekt neodloží.

Novým lacným elektromobilom Renaultu bude nové Twingo. Renaultu sa podarilo náklady na vozidlo znížiť o 40 % v porovnaní so súčasnou generáciou elektromobilov. Pomohol si lacnejšou batériou, znížením množstva dielov aj skrátením času výroby. Ešte pred Twingom prídu na trh modely Renault 5 a Renault 4 a pri nich Francúzi ešte náklady neosekali. Spravia tak až počas budúcej modernizácie presne podľa vzoru Twinga. "Všetky veci, ktoré urobíme v Twingu, sa urobia na (modeloch) 5 a 4, takže ich cena pôjde dole,“ povedal de Meo.


ZDROJ: auto.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené