Fun zóna

Späť na články

Nissan X-Trail Crawler je koncept určený do terénu

Nissan prezradil svoj zámer predstaviť koncept X-Trail Crawler v polovici decembra, kedy oznámil mená modelov, ktoré plánuje vystaviť na autosalóne v Tokiu. Okrem tmavej siluety zverejnil len krátku informáciu o schopnostiach modelu zdolávať strmý a náročný terén. Pred pár dňami sa na internete objavilo video, ktoré ukazuje koncept Crawler ešte pred jeho premiérou. Nissan vozidlu poriadne zdvihol podvozok a podľa neoficiálnych informácií je svetlá výška podvozka 33 cm. Kompletne prerobené a terénu prispôsobené sú oba nárazníky, bočné prahy a hlavne blatníky.
Pod nimi vznikol dostatočne veľký priestor pre terénne kolesá, ktoré sú vysunuté do strán a pretŕčajú spod karosérie. Vpredu aj vzadu pribudli spolu štyri oká na ťahanie vozidla, samozrejmosťou sú prídavné svetlá na streche a v nárazníku. V batožinovom priestore je veľké náhradné koleso, hasiaci prístroj a ďalšia nutná výbava. Na prevoz batožiny možno využiť strechu. Aj keď sa vozidlo "tvári takmer pretekársky", prípadne ako sprievodné vozidlo na Dakar, z pohľadu pohonu netreba očakávať zázraky. Stále ide len o upravený X-Trail a nápis e4ORCE na dverách batožinového priestoru napovedá, že motorizácia ostala nezmenená.


V praxi to znamená kombináciu benzínového motora s objemom 1,5 l a elektromotora na zadnej náprave. Celkový výkon hybridnej sústavy je 157 kW. Koncept X-Trail Crawler ostane s najväčšou pravdepodobnosťou iba konceptom a výstavnou reklamou pre japonskú značku. Príchod sériového modelu je krajne nepravdepodobný.

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené