Fun zóna

Späť na články

8 miliónov predaných vozidiel za 20 rokov je naozaj úspech. Kto kupuje Daciu najviac?

Všetko sa začalo v roku 1999, keď značku Dacia prevzal Renault. O päť rokov neskôr odštartovala s Loganom veľká marketingová ofenzíva a od roku 2004 predala Dacia viac ako osem miliónov vozidiel v 44 krajinách. Kto sú teda kupujúci značky? Dacia zverejnila totiž zaujímavé štatistické údaje. 66 % zákazníkov sú muži. Každý druhý zákazník je vo veku od 55 do 74 rokov a viac ako polovica nemá v domácnosti deti. Túto štatistiku ale začal meniť Jogger. Od svojho uvedenia na trh koncom roka 2021 rodinný prepravník zaujal 55 % kupujúcich mladších ako 54 rokov, pričom 47 % z nich má aspoň jedno dieťa. V drvivej väčšine ide o mužov, ktorí žijú na vidieku. 
Jogger vďaka praktickosti využívajú najmä na voľný čas. Priemerný vek kupujúcich elektrického Springu je 52 rokov, čo je menej ako priemerný vek celej značky (55 rokov). Tento elektromobil má 40 % zákazníkov žijúcich na vidieku aj napriek (iba) 230 km dojazdu podľa WLTP. Ale priemerným zákazníkom Dacie, ktorý ročne najazdí okolo 11 750 km, teda niečo viac ako 30 km za deň, to stačí.


Najpredávanejším autom značky Dacia v Európe je Sandero a za prvých šesť mesiacov roku 2023 bolo druhým najpredávanejším autom v Európe. Kupujú ho rovnako muži aj ženy a tí žijú väčšinou na vidieku. Značka má ďalší bestseller, Duster. Od roku 2018 je to najpredávanejšie SUV pre obyčajných zákazníkov v Európe. Najviac láka mužov po šesťdesiatke, ktorí žijú na vidieku. Funkčnosť a robustnosť sú hlavnými faktormi, ktoré pri tomto SUV hľadajú.


ZDROJ: autobild.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené