Fun zóna

Späť na články

Elektrický Nissan Qashqai dostane porovnateľnú cenovku so súčasným modelom

Nissan koncom novembra ohlásil veľkú investíciu v hodnote 3 miliard britských libier do svojho výrobného závodu v Sunderlande. Na mieste vzniknú tri gigafactory na výrobu batérií a okrem toho tu Nissan bude vyrábať aj nové generácie svojich vlajkových lodí, konkrétnejšie troch crossoverov Qashqai, Juke a Leaf.


Nissan Leaf je symbolom elektrifikácie značky, keďže patrí medzi pionierov moderných elektromobilov. Na elektrický pohon prejde aj dvojica Qashqai a Juke. Nová generácia Qashqaiu bude navrhnutá londýnskym dizajnérskym štúdiom Nissanu a vychádzať bude z konceptu Hyper Urban.Očakávať tak môžeme výrazne radikálnejší dizajn a Qashqai sa zmení z crossoveru s uhladenými tvarmi na elektromobil s výraznými hranami. S príchodom elektrického pohonu tradične stúpa cenovka vozidla, v prípade Qashqaiu by to nemalo platiť. Cena elektromobilu by mala byť na rovnakej hladine ako cena súčasnej generácie so spaľovacím motorom. Ak odhliadneme od akciových cien, tak u nás sa momentálne predáva od 31 390 eur do vyše 40 000 eur.


Sme v štádiu zvažovania, ako vyrovnáme elektromobily (cenovo) s vozidlami so spaľovacím motorom. Je to náročná diskusia, pretože predpisy v každej krajine sa nemenia rovnakým tempom," prezradil pre Autocar Makato Uchida, šéf Nissanu. O technických parametroch elektrického Qashqaiu veľa nevieme. Novinka bude postavená na platforme CMF-EF rovnako ako elektrické Renaulty Megane a Scenic. Parametrami sa však môže líšiť, keďže sa na cesty dostane až niekedy v druhej polovici dekády a vývoj elektrického pohonu bude medzitým napredovať.


ZDROJ: auto.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené