Fun zóna

Späť na články

Týmito doplnkami chce nová Dacia Duster zatieniť aj povestný program Simply Clever

Ak je na Dacii niečo sympatické, tak fakt, že zo svojich áut nerobí viac, ako v skutočnosti sú. Ak použije cenovo dostupné riešenie či dobrý nápad, ktorý veľa nestál, nebude sa snažiť predať vám to ako nejakú luxusnú alebo (dnešným „newspeakom“) prémiovú vec. Naopak zdôrazní skôr robustnosť a odolnosť materiálov a že tým niečo ušetrí vašej peňaženke.

Týka sa to napríklad nelakovaných čiernych či šedivých exteriérových plastov. Sú značky, ktoré vám to podajú ako „zdôraznenie terénneho charakteru“, naproti tomu Dacia skonštatuje, že by vás vďaka tomuto riešeniu nemuselo mrzieť, ak si auto niekde doškriabete. A ešte doplní, že všetky tieto komponenty sú z dvadsiatich percent recyklované.

Rovnako dizajnéri pristúpili aj k interiéru. Naživo sme ho zatiaľ nevideli, nepredpokladáme ale, že by  mohol hýriť mäkčenými plastami, hliníkovým dekorom alebo kožou. Namiesto toho ale dostanete po celom interiéri kotviace body, do ktorých môžete zasunúť prídavné diódové svetlo, dodatočný držiak na nápoje, stojan pre mobilný telefón (obyčajný alebo dokonca s indukčným nabíjaním), prípadne tablet a všade môžete alternatívne pricvaknúť tiež háčik a doplniť napríklad kompaktnou taškou z originálneho príslušenstva.Podobne premysleným spôsobom vyzerá tiež základná lôžková úprava. Iné automobilky by na fotkách zachytili prídavný kuchynský varič, drez, rozvod vody so sprchou, hromadou riadu a šťastnú rodinku, ktorú si (popravde) väčšinou v prírode ani neviete predstaviť. Dacia? Tu máte základnú konštrukciu z dreva aj s odkladacími priestormi, matrac a zvyšok si môžete zariadiť podľa seba. Efektívne a za toľko, koľko si môžete dovoliť.Samozrejme netvrdíme, že podobný prístup bude vyhovovať všetkým. Sú motoristi, ktorí mäkčené plasty, ambientné podsvietenie, prvotriedne čalúnenie či značkové vybavenie kuchynky v prípade obytnej prestavby považujú za nutnosť. A je to v poriadku. Dacia ale dáva príležitosť aj tým, kto nemá veľký rozpočet. A napriek lacnejším materiálom stále dokáže svojim produktom vštiepiť sympatický dizajn a okoreniť ho nápadom. A to je to, čo sa nám páči.


ZDROJ:topspeed.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené