Fun zóna

Späť na články

Odhalili Renault Master štvrtej generácie! Ponúka klasický diesel i slušné elektro

Renault Master štvrtej generácie prichádza s aerodynamickým dizajnom, ktorý bol prepracovaný do najmenších detailov. Tento prístup zabezpečuje maximálnu efektivitu v rámci svojej kategórie bez ohľadu na typ pohonnej jednotky. Platforma nového modelu ponúka širokú škálu pohonných jednotiek. Zahŕňa dieselové motory Blue dCi s výkonmi od 77 kW (105 k) do 125 kW (170 k), ktoré výrazne znižujú emisie CO2 a spotrebu paliva. Elektromotory ponúkajú výkon 96 kW (131 k) alebo 105 kW (143 k) s batériami s kapacitou 40 alebo 87 kWh, ktoré zabezpečujú dojazd viac ako 410 km podľa normy WLTP. Okrem toho ponúkne aj vodíkové verzie.


Pre väčší komfort je Master vybavený novou 9-stupňovou prevodovkou. Nezabúda sa ani na bezpečnostné prvky, prináša 20 asistenčných systémov a inovatívny dynamický brzdový systém. Ten zvyšuje účinnosť brzdenia bez ohľadu na zaťaženie, čo má za následok skrátenie brzdnej dráhy na polovicu a zvýšenie komfortu vodiča. Elektrické verzie modelu Master IV ponúkajú možnosť nabíjania z vozidla do siete (V2G) a z vozidla do elektrického spotrebiča (V2L). Nabíjanie je možné priamo z batérie alebo prostredníctvom zásuviek v kabíne alebo batožinovom priestore, čo umožňuje napájanie rôznych zariadení.Interiér modelu má byť mobilnou kanceláriou s otočným stolom orientovaným na vodiča a úložným priestorom s objemom až 135 litrov. Štandardná výbava zahŕňa multimediálny systém OpenR Link s 10-palcovou obrazovkou, bezdrôtovú kompatibilitu so systémami Android Auto a Apple CarPlay a možnosť pripojiť sa k vozidlu na diaľku prostredníctvom aplikácie My Renault. Systém OpenR Link s integrovanými funkciami Google je k dispozícii ako voliteľná výbava.
Z hľadiska praktickosti ponúka Master IV širokú škálu viac ako 40 siluet a možností prestavby. Na výber sú verzie s užitočným zaťažením až do 4 ton s pohonom predných i zadných kolies a ložnou plochou od 11 do 22 m3, čo je najvyššia hodnota v triede. Všetky modely sa vyrábajú vo Francúzsku, vo výrobnom závode v Batilly, kde sa na rovnakej linke vyrábajú jednotlivé typy pohonov a karosérií. Renault Master IV bude k dispozícii od jari 2024 a sľubuje posunúť hranice alternatívnych možností v segmente ľahkých úžitkových vozidiel.


ZDROJ: autobild.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené