Fun zóna

Späť na články

Renault Grand Kangoo: Predĺžená verzia odvezie siedmich a o spaľovacie motory nepríde

Veľtrh IAA Mobility v Mníchove už nie je len tradičným autosalónom, ale prehliadkou rôznych noviniek z oblasti mobility. Tento rok sa opäť výrobcovia zamerali na elektromobily, no ešte stále nezanevreli na spaľovacie motory. Tie sú mimoriadne praktické práve v osobných dodávkach, keďže ich účelom sú aj dlhšie jazdy a väčšie zaťaženie.


A práve pre aktívne a mnohopočetné rodiny je vhodná novinka z dielne Renaultu. Model Grand Kangoo je predĺženou verziou populárnej osobnej dodávky, ktorá prevezie sedem pasažierov v troch radoch sedadiel v konfigurácii 2 + 3 + 2. Podstatné je, že všetkých päť zadných sedadiel má kotviaci systém Isofix pre upevnenie detských sedačiek.


Tam sa však praktickosť novinky nekončí. Hoci automobilka nezverejnila, o koľko sa auto predĺžilo a o koľko je väčší rázvor, uviedla aspoň, že aj pri vyklopených sedadlách tretieho radu má kufor objem 500 litrov. Keď sa z interiéru odmontujú sedadlá druhého a tretieho radu prepravná kapacita dosiahne 3 750 litrov. Navyše sedadlo spolujazdca možno sklopiť a naložiť tak predmety dlhé 311 centimetrov.


Z hľadiska dizajnu interiéru aj exteriéru sa prakticky nič nezmenilo a ponuka výbavových prvkov by mala kopírovať základné Kangoo. K dispozícii teda bude dotykový displej infotainmentu, cúvacia kamera a celkovo 14 jazdných asistentov. Pokiaľ ide o pohonné jednotky, k dispozícii bude benzínový, naftový aj elektrický motor.


Zážihový agregát bude mať výkon 96 kW (130 k) a na výber bude so šesťstupňovou manuálnou alebo sedemstupňovou automatickou prevodovkou. Vznetový motor s výkonom 70 kW (95 k) bude spolupracovať výlučne s manuálnou prevodovkou. Elektrický variant Grand Kangoo E-Tech bude poháňať elektromotor s výkonom 90 kW (121 k) a energiu bude čerpať z batérie s výkonom 45 kWh, čo by podľa normy WLTP malo stačiť na dojazd do vzdialenosti 265 km.


ZDROJ: auto.pravda.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 12:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené