Fun zóna

Späť na články

Renault Arkana prešiel po necelých troch rokoch faceliftom

Aj keď vizuálne zmeny nie sú veľké či zásadné, rozoznať modernizovaný Renault Arkana v premávke zase nebude také ťažké. Novinka dostala v prvom rade prepracovanú prednú časť s novým logom, ktoré sa vrátilo k historickým odkazom, takže kosoštvorec teraz tvoria jemnejšie prepletené linky. Súčasne s tým sa auto dostalo modifikovanú mriežku, na ktorej sa tiež opakuje motív rovnobežníka. Dôležitejšie asi je, je vylepšený crossover bude odteraz dostupný aj vo výbave Esprit Alpine, ktorá bude pomyselným vrcholom tohto auta.


Ak by vás to zaujímalo, Renault hovorí novému logu „Nouvel'R“ a je súčasťou pozmenenej identity, ktorou sa dnes automobilky v obecnej rovine chvália v súvislosti s prechodom na elektrickú mobilitu. Arkana samozrejme ako elektromobil neexistuje a podľa všetkého ani nebude, všetky tri dostupné pohonné jednotky však sú nejakým spôsobom „mild“ alebo „full“ hybridné. Základom naďalej ostáva skvelý preplňovaný štvorvalec s objemom 1,3 litra s výkonom 140 alebo 158 koní a maximálnym krútiacim momentom 260, respektíve 270 newtonmetrov, ktoré Renault ponúka pod obchodným menom „mild hybrid 140 EDC“ a „mild hybrid 160 EDC“, kde spaľovaciemu motoru a sedemstupňovej dvojspojkovej prevodovke sekunduje len štartér-generátor a drobná prídavná batéria s kapacitou 0,13 kWh.


Poslednou možnosťou je klasický E-Tech Hybrid 145, ktorý spája atmosférický štvorvalec 1.6 (94 koní) s elektromotorom (36 koní) a štartér-generátor (15 koní) a vo výsledku dostanete systémových 145 koní, plus 148, 205 a 50 Nm, teda tri zdroje krútiaceho momentu s rôznym priebehom v závislosti na otáčkach, takže Renault kombinovaný údaj neuvádza. A k tomu dodatočný trakčný akumulátor s kapacitou 12 kWh. Poďme späť k faceliftu... bez priameho porovnania si to možno nevšimnete, ale auto dostalo namiesto doteraz používaných lesklých chrómovaných prvkov okolo masky a bočných okien zatmavené lišty a tmavú povrchovú úpravu má tiež zadné logo a nápis ARKANA, ale tiež vnútorná štruktúra predných a zadných modifikovaných svetiel.

Novinkou v ponuke francúzskeho crossoveru je vrcholná výbava Esprit Alpine, ktorú spoznáte napríklad podľa sivej lišty v prednom nárazníku, nových 19-palcových diskov, decentného spojlera na veku batožinového priestoru a samozrejme štítkom so štylizovaným písmenom „A“ či priamo nápisov Alpine. V kabíne nechýbajú športové sedadlá čalúnené semišom a recyklovaného materiálu Eco Tep a opäť nejde prehliadnuť motív Alpiny kombinujúci logo, kontrastné modré prešívanie a bezpečnostné pásy s dvomi farebne zladenými pruhmi.


Renault k tomu všetkému dodáva, že zoštíhli výbavy na tri stupne, takže faceliftovaná Arkana bude dostupná už len vo verziách Evolution, Techno a Esprit Alpine. Už v základe dostanete multimediálne rozhranie Multi Link so 7-palcovým displejom, navigáciou a bezdrôtovým pripojením Android Auto a Apple CarPlay. Prepracovaný Renault Arkana bude podľa Francúzov dostupný už od leta 2023, presný termín ale bude nutné sledovať v rámci konkrétneho zastúpenia.

ZDROJ: topspeed.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené