Fun zóna

Späť na články

Rodina Defender sa rozrastá o nové verzie 130 Outbound, 130 V8 a County Exterior Pack

Nový Defender 130 Outbound ponúka nové možnosti v podobe kombinácie luxusného vnútorného priestoru a terénnych schopností. Je k dispozícii výhradne s piatimi sedadlami, prináša ešte väčší potenciál na objavovanie a umožňuje ľuďom s aktívnym a dobrodružným životným štýlom zbaliť si všetko, čo potrebujú, aby mohli vyraziť a spoznávať neznáme končiny.


Nový Defender 130 Outbound predstavuje jednoznačné vyjadrenie rozmerov a schopností modelu Defender. Má kufor s objemom až 2 516 l (1 329 l s druhým radom sedadiel) batožinového priestoru. Vďaka tomu sa každá expedícia stáva pre dobrodruhov hrou, pretože vozidlo im ponúka mimoriadnu všestrannosť a praktické riešenia. Jeho takmer rovná podlaha batožinového priestoru (s dĺžkou 1,267 metra za 2. radom) ľahko pojme všetko od neoprénov a tašiek až po kempingové a horolezecké vybavenie.

Nárazníky a výplň mriežky chladiča majú jemný, účelný vzhľad s povrchovou úpravou Shadow Atlas Matt, zatiaľ čo bočné vetracie otvory dostali antracitovú farbu. Vzhľad verzie Outbound dopĺňajú 20-palcové disky kolies vo farbe Gloss Black a 22-palcové disky kolies Shadow Atlas Matt. Paletu farieb tvoria biela Fuji White, čierna Santorini Black, sivá Carpathian Grey a sivá Eiger Grey, zatiaľ čo vylepšenia exteriéru dopĺňajú charakteristické zadné panely vo farbe karosérie a povrchové úpravy D-stĺpika. Klienti, ktorí potrebujú vynikajúcu odolnosť proti poškriabaniu mimo spevnených ciest, majú k dispozícii ochrannú fóliu Satin Protective Film.


Interiér chránia viaceré praktické prvky. Odolné gumené podlahové rohože možno zložiť tak, aby chránili nárazník pri nakladaní objemného, alebo ťažkého nákladu, ako sú bicykle, či kufre. Dodatočné odkladacie priestory bezpečne uložia menšie predmety mimo dohľadu, zatiaľ čo ďalšie upevňovacie oká a nová sieť na náklad znamenajú, že počas jazdy možno všetku prevážanú výbavu dôkladne zabezpečiť proti pohybu.


Schopnosť pohonu 4 × 4 poskytuje modelu Defender osvedčený inteligentný systém pohonu všetkých kolies a systém Terrain Response 2, pričom súčasť štandardnej výbavy tvoria aj elektronické vzduchové odpruženie a systém Adaptive Dynamics. Pokročilé technológie jazdy v teréne zaisťujú bezproblémový a pokojný prejazd akýmkoľvek terénom, pričom elektronické vzduchové odpruženie umožňuje kríženie náprav v rozsahu až 430 mm a brodivosť až do hĺbky 900 mm.


Defender 130 Outbound dokáže ťahať príves s hmotnosťou až 3 000 kg – čo znamená bezproblémové ťahanie všetkého od vodných skútrov a člnov až po karavany a prívesy. Spriahanie zjednodušuje vzduchové odpruženie s ovládačmi na vnútornej strane dverí batožinového priestoru, ktorými sa upravuje výška zadnej časti vozidla.

Defender 130 Outbound je k dispozícii s benzínovým motorom P400 a naftovým motorom D300 Ingenium. Oba sú radové 3.0 l šesťvalce a používajú pre optimálny výkon a efektivitu technológiu Mild Hybrid Electric Vehicle (MHEV).

Modelový rad Defender 130 rozširuje aj pridanie 5,0-litrového preplňovaného motora V8. S výkonom 368 kW (500 k) a krútiacim momentom 610 Nm zrýchli Defender 130 z 0 na 100 km/h už za 5,7 sekundy. Jeho uvedenie znamená, že pri výbere vrcholného osemmiestneho modelu si zákazníci môžu zvoliť spomedzi troch motorov, pričom k dispozícii sú aj šesťvalce Ingenium P400 a D300.


K dispozícii je výhradne vo farbách sivá Carpathian Grey alebo čierna Santorini Black a zahŕňa štvorité vonkajšie koncovky výfukového potrubia dostupné len pre motor V8, posuvné panoramatické strešné okno v spojení s čiernou kontrastnou strechou, označenie V8 na exteriéri, Matrix LED svetlomety s typickými dennými svetlami, zatmavené zadné svetlá, presklenie Privacy Glass a 22-palcové zliatinové disky kolies Satin Dark Grey.

Tí, ktorí hľadajú širšie možnosti individuálnych úprav modelu Defender 110, si môžu zvoliť nový balík doplnkov County Exterior Pack. Inšpiroval sa pôvodným modelom Defender County a dostal jedinečné prvky exteriéru v modernom duchu navrhnuté tak, aby vyzdvihli legendárny odkaz 4 × 4.


Vo vnútri sa o luxus a dynamiku starajú vyhrievané a odvetrávané elektrické sedadlá vodiča s pamäťou nastaviteľné v 14 smeroch čalúnené kožou Ebony Windsor so semišom Dinamica a látkou Robustec. Defender 130 V8 ponúka aj štvorzónovú klimatizáciu, vyhrievanie sedadiel v treťom rade a odvetrávanie sedadiel v druhom rade. K tomu pridáva aj audiosústavu Meridian, head-Up displej, interaktívny displej vodiča a čistenia vzduchu v kabíne Plus. Na presné nájdenie cieľa aj na tých najvzdialenejších miestach slúži zabudovaná technológia vyhľadávania adries what3words.


Pre model Defender 110 je k dispozícii balík County Exterior Pack. Najpútavejší doplnok predstavuje grafika County pozdĺž dverí a bokov karosérie, zatiaľ čo osvetlené nášľapné plochy vítajú vodiča a cestujúcich jedinečnou County grafikou. Pútavé 20-palcové zliatinové disky kolies sú k dispozícii s dvoma povrchovými úpravami, ktoré vyzerajú ako plechové disky kolies, vrátane lesklej bielej, ktorá dopĺňa charakteristický vzhľad exteriérového balíka.

Dostupné farebné kombinácie zahŕňajú:

  • Biela karoséria Fuji White s novou modrou kontrastnou strechou Tasman Blue a zadnými dverami, plus modrá grafická nálepka s prechodom Tasman Blue a nášľapná plocha
  • Čierna karoséria Santorini Black s novou modrou kontrastnou strechou a zadnými dverami Tasman Blue a modrým grafickým štítkom s prechodom Tasman Blue a nášľapnou plochou
  • Modrá karoséria Tasman Blue s bielou kontrastnou strechou a bielymi dverami batožinového priestoru, plus grafický štítok a nášľapná plocha Fuji White

Interiérové detaily zahŕňajú dyhu Robustec, zatiaľ čo povrch priečnej plochy palubnej dosky Cross Car Beam si zákazníci môžu zvoliť v svetlosivej alebo bielej farbe, čím do interiéru prenesú prvky vonkajšieho balíka County. Modely Defender 130 Outbound, Defender 130 V8 a Defender 110 s dizajnovým balíkom County Design Pack si záujemcovia môžu objednať už teraz.

ZDROJ: topspeed.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené