Fun zóna

Späť na články

100 000 vyrobených kusov Dacia Jogger prekonala po necelom roku produkcie

Koncom prvého kvartálu 2023 sa dá konštatovať, že 100 000 vyrobených kusov Dacia Jogger v meste Mioveni v Rumunsku zvládla za zhruba rok produkcie. Konkrétny jubilant je najnovší model v ponuke, Dacia Jogger hybrid s výkonom 140 k, automatickou prevodovkou a 7-miestnym usporiadaním. Model Jogger, ktorý bol vo svetovej premiére predstavený na autosalóne v Mníchove na jeseň 2021, sa rýchlo etabloval ako najdostupnejšie 7-miestne rodinné vozidlo na trhu.

Veľkorysý vnútorný priestor, všestrannosť a vynikajúca ergonómia sú atribúty, ktoré modelu priniesli uznanie odbornej tlače, čo sa prejavilo v oceneniach. Viac ako 90 % produkcie modelu je určených na vývoz, najmä do krajín západnej Európy. Hlavné zahraničné trhy modelu Jogger sú: Francúzsko 18 501 kusov, nasleduje Nemecko (11 351 kusov), Taliansko (7 993 kusov), Španielsko (4 467 kusov) a Spojené kráľovstvo (3 848 kusov).


Dacia Jogger je model automobilu od rumunskej automobilky Dacia, ktorá je dcérskou spoločnosťou francúzskeho koncernu Renault. Model Jogger bol predstavený v septembri 2021 a je zameraný na rodiny, ktoré hľadajú cenovo dostupné a praktické vozidlo. Dacia Jogger je viacúčelové vozidlo (MPV) s možnosťou sedem miest na sedadle a veľkým batožinovým priestorom. Je navrhnutý tak, aby poskytoval pohodlie a priestor za dostupnú cenu. Vzhľadom na svoju cenovú kategóriu, Dacia Jogger ponúka základné vybavenie a jednoduchý dizajn interiéru, ale zároveň sa snaží byť praktickým riešením pre rodiny.

Poháňaný je buď benzínovým alebo LPG (skvapalnený ropný plyn) motorom, čo z neho robí ekonomickú voľbu pre spotrebiteľov. Dacia Jogger je dostupná v niekoľkých úrovniach výbavy, ktoré zahŕňajú základnú Essential, strednú Comfort a vrcholnú Extreme verziu. Každá úroveň výbavy ponúka rôzne možnosti konfigurácie a doplnkov, čo umožňuje kupujúcim prispôsobiť vozidlo podľa ich potrieb a rozpočtu.

ZDROJ: topspeed.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené