Fun zóna

Späť na články

Renault Austral víťazom ankety AutoBest 2023 za najlepšiu kúpu roka

Renault Austral zvolila medzinárodná porota organizácie AutoBest za víťaza a nového držiteľa ocenenia "Best Buy Car of Europe 2023" za najlepšiu kúpu roka pre široké masy. S celkovým počtom 14 937 bodov sa Renault Austral dostal na prvé miesto s výrazným odstupom pred najnovšou generácou Oplu Astra (13 986 bodov). Peugeot 308 sa umiestnil na treťom mieste s celkovým počtom 13 933 bodov, čo je len o 53 bodov menej ako druhý Opel.


Do finále AutoBest 2023 postúpili Dacia Jogger, Honda Civic, Opel Astra, Peugeot 308, Renault Austral a Toyota Aygo X. AutoBest patrí medzi najvýznamnejšie a najreprezentatívnejšie ankety Európy. Porota zložená z 31 členov z 31 krajín (svoje zastúpenie má aj Slovensko) vybrala víťaza Renault Austral, ktorý si odnáša prestížne ocenenie za najlepší pomer ceny a ponúkanej hodnoty. Najdôležitejšími hodnotiacimi kritériami sú cena, spotreba paliva, komfort, servisná sieť, dostupnosť náhradných dielov a celková univerzálnosť. 


AutoBest už po tretíkrát zorganizoval záverečné testy v rakúskom Teesdorfe koncom novembra. Keďže išlo o ročník organizovaný bez koronavírusových obmedzení, drvivá väčšina členov poroty AutoBest sa zúčastnila aj fyzicky na jazdných skúškach. Tie prebiehali v spolupráci s Rakúskym automobilovým klubom OAMTC, ktorý poskytol skúšobný areál.  


22. ročník slávnostného odovzdávania cien AutoBest-u sa uskutoční 11. mája 2023 v Rotterdame (Holandsko). Porota sa dohodla na tradícii odovzdávania ocenení každý rok v inej krajine. 21. ročník galavečera AutoBest sa konal 9. júna 2022 neďaleko Štrasburgu vo Francúzsku.

ZDROJ: topspeed.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené