Fun zóna

Späť na články

Renault 4ever Trophy: Svalnatý crossover s retro vzhľadom je predobrazom novej "sériovky"

Renault oslávil 60. výročie ikony čias minulých, modelu 4 vo veľkom štýle. Sandeep Bhambra, jeden z ľudí francúzskej značky zodpovedný za dizajn na podujatí pred parížskym autosalónom povedal, že pôvodný Renault 4 bol „prvým viacúčelovým vozidlom“, pretože bol obľúbený u obyvateľov miest aj vidieka, ktorí ocenili jeho zvýšenú svetlú výšku a praktický interiér vrátane batožinového priestoru. Auto, z ktorého Renault predal takmer 8 miliónov kusov (!) sa už o dva-tri roky vráti v reinkarnovanej podobe s modernou technikou malého mestského crossoveru. Na parížskom autosalóne môžu návštevníci vidieť jeho predobraz, oplastovaný a terénny koncept 4ever Trophy.


Ide o crossover segmentu B, teda patrí do triedy malých mestách crossoverov. Pod kabátom skrýva čisto elektrické techniku. 4ever Trophy s dĺžkou 4160 mm je o niečo kratší než Captur s dĺžkou 4223 mm.  V útrobách skrýva 42 kWh batériu, uloženú v podlahe medzi nápravami. Elektromotor je vpredu a vyvinie 100 kW (136 k). 


Sériový Renault 4 postavia na platforme CMF-BEV, ktorá využíva približne 50 percent komponentov z existujúcej platformy CMF-B pre malé autá so spaľovacím motorom. V porovnaní s prvým malým elektromobilom Renault Zoe sa náklady na platformu znížili o približne 30 percent. Produkčná verzia sa bude vyrábať v Maubeuge v severnom Francúzsku. Technicky spriaznený hatchback Renault 5 sa bude vyrábať v továrni v Douai. Tieto dva nové elektromobily budú existovať po boku svojich spaľovacích súrodencov, Clia a Capturu. Aspoň spočiatku, pokým Clio a Captur neukončia svoj životný cyklus. 


ZDROJ: autozurnal.com

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené