Fun zóna

Späť na články

Volvo modernizuje svoje modely S60 a V60, prináša novinky v dizajne aj na mechanickej úrovni

Na mechanickej úrovni sa predstaví nová autmatická prevodovka, ktorá v niektorých modeloch bude znižovať emisie. Vizuálne zmeny sa obmedzili na prívody vzduchu v prednom nárazníku, teraz sú prepracovanejšie a majú lesklý povrch. Nový zadný nárazník v sebe ukrýva výfukové potrubie a celkový dizajn exteriéru dopĺňajú šesťlúčové disky kolies. K dispozícii budú tri stupne výbavy - Core, Plus a Ultimate. K nim si bude môcť zákazník pridať ešte voliteľný balíček Bright alebo Dark, ktorými si zvolí chrómovú alebo čiernu úpravu niektoých prvkov. Najnovší informačno-zábavný systém Volvo poháňaný softvérom Google Android obsahuje Google Maps, Google Assistant a obchod s aplikáciami Google Play. Taktiež dostáva najnovšiu verziu Pilot Assist.


Rad motorov pre S60 a V60 pozostáva z mikro hybridných a plug-in hybridných pohonných jednotiek. Turbodúchadlom preplňovaný 2,0-litrový benzínový štvorvalec poskytuje výkon 120 kW ( 163 k), 145 kW (197 k), 184 kW (250 k) alebo až 220 kW (300 k), ktorý by mal byť podľa prvotných informácií k dispozícii iba pre variant V60 kombi. Všetky tieto motorizácie sú kombinované so 48-voltovým mild hybridným systémom, ktorý pridáva k balíku 14 koní (10 kW).


S 2,0-litrovým štvorvalcovým mild hybridným turbodieselovým motorom s výkonom 145 kW ( 197 k ), kde sa výkon vo verziách B3a B4 prenáša na prednú nápravu prostredníctvom novej sedemstupňovej prevodovky DCT. Verzie B5 a B6 si zachovajú starú osemstupňovú automatickú prevodovku s meničom krútiaceho momentu a budú ponúkané vo verziách FWD a AWD. Hodnoty kombinovanej spotreby paliva WLTP sú o niečo nižšie na B3 a B4, spolu s nižšími emisiami CO 2 v porovnaní s jeho predchodcami. 

ZDROJ: autobild.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené