Fun zóna

Späť na články

Volvo začína testovať bezdrôtové nabíjanie v praxi

Bezdrôtové nabíjanie sa javí ako pohodlné riešenie, najmä, ak viackrát za deň máte krátku prestávku v jazde a nemáte chuť pripájať kábel a spúšťať nabíjanie. Dobrým príkladom sú taxi služby s vlastnými vyhradenými parkoviskami v mestách. Pri bezdrôtovom nabíjaní stačí zaparkovať na vyznačenom mieste bez nutnosti opustiť vozidlo, nabíjanie  sa potom automaticky aktivuje. Presne takýto systém začína Volvo testovať v Göteborgu v spolupráci s najväčšou taxi službou v severských štátoch - Cabonline.


Volvo posiela na cesty malú flotilu elektromobilov XC40 Recharge. S presným zaparkovaním nad nabíjacou plochou pomôžu vozidlá šoférovi vďaka 360° kamerovému systému. Nabíjací výkon bude v tomto prípade 40 kW, čo je takmer štvornásobne viac v porovnaní s domácim wallboxom, ale nemôžeme to porovnávať s modernými rýchlonabíjačkami s výkonom 150 kW. Pre potreby taxi služby by však výkon 40 kW mohol postačovať. Nakoniec aj toto bude môcť Volvo vyhodnotiť na základe testov v reálnej prevádzke.


"Göteborgská zelená mestská zóna (Green City Zone) nám umožňuje vyskúšať vzrušujúce nové technológie v reálnom prostredí a časom ich vyhodnotiť pre potenciálne budúce širšie využitie," povedal Mats Moberg, vedúci výskumu a vývoja spoločnosti Volvo Cars. "Testovanie nových technológií nabíjania spolu s vybranými partnermi je dobrý spôsob, ako zhodnotiť alternatívne možnosti nabíjania pre naše budúce autá."

Vozidlá Volvo XC40 Recharge budú v rámci projektu využívané 12 hodín denne a za rok najazdia 100 000 km. Testovacia prevádzka prevádzka je naplánovaná na trojročné obdobie.


ZDROJ: auto.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 12:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené