Fun zóna

Späť na články

Dacia Jogger do minúty premení lyžiny na strešný nosič

Keď je batožinový priestor plný a chcete prepraviť niečo dlhé bez straty miesta pre pasažierov, riešenie sa často dá nájsť na streche. Zakladanie strešného nosiča nepatrí medzi obľúbené a rýchle riešenie, častokrát sa mu však nevyhneme. Dacia celý proces montáže nosiča výrazne zjednodušila na novom modeli Jogger.


Na prevoz sánok alebo lyží poslúži jednoduchý nosič z lyžín. Lyžiny sa v Európe prvýkrát objavili na autách v 70. rokoch minulého storočia. Ľudia si však stále museli kúpiť nosič a tráviť čas jeho montážou. V prípade Joggeru možno strešné lyžiny jednoducho premeniť na nosič a celý proces zaberie menej ako 60 sekúnd. Nosnosť nosiča je 80 kg.


Namiesto drahého automatického systému navrhol tím Dacie veľmi jednoduchý manuálny systém, ktorý vyžaduje špeciálny kľúč, uložený v odkladacej skrinke. Najdôležitejším faktorom bolo sprístupniť modulárny systém strešných tyčí. Dodávajú sa ako štandard vo všetkých verziách radu Jogger s výnimkou základnej výbavy.

"Dacia vždy počúvala svojich zákazníkov, to je spôsob, akým pracujeme a formuje to všetko, čo robíme. A presne to sme robili pri každom kroku vývoja modelu Jogger. Počúvali sme našich zákazníkov, ktorí chceli auto schopné robiť všetko,“ vysvetlil Denis, produktový manažér modelu Jogger.

ZDROJ: auto.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00-13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené