Fun zóna

Späť na články

Nové Volvo XC90 vytvorí revolučný segment. Skombinuje SUV a kombi

Aktuálna generácia najväčšieho SUV v ponuke Volva už čaká na svojho nástupcu. A keďže sa švédska automobilka pripravuje na elektrickú budúcnosť, neprekvapí, že radikálne zmení svoj prístup. Nové Volvo XC90 bude toho dôkazom. Máme sa pripraviť na novú techniku, pokrokový dizajn a nový prístup k stvárneniu luxusu. Novinka totiž nepôjde s davom a namiesto samoúčelnej kombinácie SUV a kupé to vezme z úplne opačného konca a predstaví SUV kombi.


Auto, ktoré vidíte na fotografiách, nie je definitívna sériová podoba novinky, ide o štúdiu Recharge, ktorá šikovne naznačuje tvary budúceho Volva XC90. To totiž postupne mení svoj prístup a kým v prvej generácii ešte patrilo medzi SUV ochotné prežiť časť svojho života na poľných cestách, jeho najnovšia evolúcia má byť výrazne väčší metropolitný individualista. Auto sa rozšíri, prikrčí a vzadu vytvorí podstatne viac životného priestoru pre posádku alebo náklad.


Novinka Volva má stáť na novej podvozkovej platforme SPA2, ktorú vyvinuli konštruktéri automobilky pre použitie v nových modeloch Volvo. Pre ne bude charakteristické najmä použitie novej generácie elektrických pohonov. Nemusí však ísť výlučne o plnohodnotné elektromobily, SPA2 je údajne postavená tak, aby sa v jej útrobách našlo aj miesto na spaľovacie motory použité v hybridných modeloch. S veľkou pravdepodobnosťou však pôjde o spaľovacie motory použité ako „predlžovače“ dojazdu a principiálne pôjde o elektrické auto s pomerne veľkou trakčnou batériou.


Detaily novej generácie SUV kombi XC90 sú zatiaľ opradené tajomstvom, na trhu by sa však mala objaviť v priebehu nasledujúcich dvoch rokov. Neisté je zatiaľ aj jej označenie, Volvo už totiž naznačilo, že sa zbaví tradičného označovania modelov. 

ZDROJ: topspeed.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené