Fun zóna

Späť na články

Nový Renault Mégane E-Tech predčasne odhalený

Nový Renault Mégane E-Tech Electric má naplánovanú svetovú premiéru v rámci autosalónu IAA 2021 v Mníchove, Francúzi však už momentálne nemajú čo ukrývať. Prvé fotografie auta sa predčasne objavili na internete a odhaľujú v podstate všetko zaujímavé, vrátane interiéru, ktorému budú dominovať dva veľké displeje.


Čo o tomto aute zatiaľ vieme? V prvom rade skutočnosť, že stojí na novej platforme s označením CMF-EV, bude ho poháňať elektromotor s výkonom 217 koní a kvapalinou chladené akumulátory by mali mať kapacitu 40 a 60 kWh. To nie je veľa. Ide o ekvivalent približne 15, respektíve 23 litrov benzínu, Renault však sľubuje v prípade druhého, väčšieho batériového balíčku dojazd 470 kilometrov.


Do vašej pozornosti by sme radi dali jednak nové logo medzi prednými svetlami, zapustené kľučky predných dverí (a v stĺpikoch ukryté tie zadné), potom fakt, že novinka už nie je klasický hatchback, ale čiastočne chce byť i crossoverom a posledným neobvyklým detailom je viacfarebné lakovanie karosérie.


Pohľad do interiéru odhaľuje volant, ktorý ani pri najlepšej vôli nemôžeme nazvať okrúhlym, ďalej páku voliča umiestnenú na stĺpiku riadenia (je úplne hore, vpravo) a sympatické je, že napriek veľkej, nepochybne dotykovej obrazovke uprostred palubnej dosky dizajnéri Renaultu ponechali na stredovej konzole klasické hardwarové tlačidlá.


Za zmienku stojí tiež meno auta. Renault sa totiž zbavil označenia Z.E., teda Zero Emission (posledným autom s touto skratkou bol model Zoe 2) a po novom budú stopercentne elektrické autá Renaultu nosiť prívlastok E-Tech Electric. 


ZDROJ: topspeed.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 12:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené