Fun zóna

Späť na články

Renault potvrdil príchod športového modelu Alpine R5

Značka Alpine ožíva a pripravuje trojicu nových modelov. Puristi sa úplne nepotešia, nakoľko všetky budú elektrifikované. Hovorilo sa, že jedna z noviniek bude športovo ladený elektrický hatchback, ktorý bude vychádzať z nového Renaultu 5. Fámy sa ukázali ako pravdivé, Renault oficiálne potvrdil jeho príchod. Ponesie meno Alpine R5 a na trh by mal prísť v roku 2024.


Výkonný viceprezident Renaultu pre inžinierstvo Gilles le Borgne potvrdil, že značka predstaví športovejšiu a výkonnejšiu verziu Renaultu 5. Namiesto 100 kW, ktorými disponuje elektrický Renault dostane Alpine R5 160 kW (217 k) vďaka výkonnejšiemu elektromotoru, ktorý si požičia z nového Méganu E-Tech, a to aj napriek tomu, že R5 bude postavené na menšej platforme ako elektrický Mégane. Spomenutý 100 kW motor je totiž odvodený od väčšieho 160 kW elektromotoru, pričom podľa le Borgneho len skrátili jeho dĺžku a oba elektromotory tak majú totožnú inštaláciu. 


V otázke hnacieho agregátu má Alpine jasno, no záhadou naďalej zostáva, aké batérie bude novinka využívať. Takmer isté však je, že budú pochádzať od ich dlhoročného partnera LG Energy Solution. Zároveň sa hovorí o dojazde okolo 320 km, no nič nie je oficiálne potvrdené. V realite to môže byť aj viac. Pri elektrickom Mégane totiž udáva Renault dojazd 450 km podľa WLTP normy. Okrem elektromotora by si tak Alpine R5 mohol požičať aj jeho 60 kWh „battery pack“. 


Pri dizajne Alpine R5 je jasné, že bude oplývať športovým charakterom. Značka totiž pred nejakým časom zverejnila siluety všetkých troch pripravovaných noviniek, na ktorých je badateľný veľký strešný zadný spojler elektrického hatchbacku. Celkový dizajn auta by tak mal byť pomerne agresívny. Okrem samotného modelu R5 však Alpine pripravuje aj SUV a dokonca aj športové kupé, ktoré vyvíjajú spoločne s Lotusom a malo by ísť o nástupcu modelu A110. 


ZDROJ: topspeed.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 12:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené