Fun zóna

Späť na články

Nová Dacia Logan 2021 je v predaji

Dacia predstavila nové Sandero spolu so sedanom Logan a taktiež s outdoorovou verziou Sandero Stepway. Všetky tri modely stoja na modernej platforme CMF-B, na ktorej stojí aj Renault Clio alebo Captur. A práve nová platforma prináša po technickej stránke doslova malú revolúciu. O dve generácie modernejší základ prináša viac pasívnej bezpečnosti vďaka pevnejšiemu skeletu, aktívnu bezpečnosť posilní plejáda asistenčných a bezpečnostných systémov. V oboch oblastiach Dacia Sandero a Logan proti konkurentom zaostávali, teraz svoj dlh vyrovnávajú. 


Svetlá výška Loganu má nadpriemerných 135 mm. Podlaha a podvozok ponúkajú lepšie aerodynamické vlastnosti, čo napomáha nižšiemu hluku v kabíne a zároveň nižšie odpory pôsobia pozitívne na spotrebu paliva. Rozchody kolies sú oproti predchodcovi o 15 mm väčšie a o rovnaké číslo sa predĺžil aj rázvor osí kolies. Vďaka tomu a lepšiemu využitiu vnútorného priestoru majú malé Dacie (Logan aj Sandero) viac miesta v interiéri - o 42 mm viac pre kolená zadných pasažierov. Nové predné sedadlá poskytujú viac pohodlia a bezpečnosti vďaka modifikovaným opierkam hláv. Medzi nimi môžu byť dve samostatné lakťové opierky alebo jedna spoločná, ktorý ukrýva praktický odkladací box s objemom 1,4 l. Odkladacie priestory v celom interiéri teraz ponúkajú spolu až 21 l. Batožinový priestor Loganu je so 628 l jedným z najväčších v segmente B. Hranu batožinového priestoru dizajnéri znížili o 19 mm pre ľahší prístup ku kufru vozidla.


Nový Logan ponúka diaľkové centrálne zamykanie, odomykanie a otváranie kufra ako štandardnú funkciu na všetkých úrovniach výbavy pomocou tlačidla na kľúči alebo na handsfree karte. Výbava obsahuje lakované nárazníky, 15-palcové kolesá s ozdobnými krytmi, LED svetlá, sklopné a delené zadné sedadlá, tempomat, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, rádio s DAB a ovládaním pod volantom, Bluetooth a prepojenie smartfónu cez Dacia Media Control.


Výbava Comfort pridáva  8-palcový infotainment, manuálnu klimatizáciu a hmlovky štandardne. Obsahuje tiež 15-palcové disky kolies Flexwheel, lakované spätné zrkadlá a kľučky dverí, textilný poťah tapacírov dverí a palubnej dosky, dažďový senzor, kožený volant, hmlovky, aj pozdĺžne nastaviteľný volant a stredovú lakťovú opierku pre vodiča.

ZDROJ: autozurnal.com

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené