Fun zóna

Späť na články

Renault Arkana je v predaji už aj na Slovensku

Slovenská cena milo prekvapila, keďže vo Francúzsku pri uvedení na trh stála Arkana od 29 700 eur! To je viac ako 7-tisícový rozdiel. Moderná platforma CMF-B do Arkany prináša výlučne hybridný pohon. Nejde len o full-hybrid E-TECH Hybrid 145 (od 23 400 eur), ale aj o mild-hybrid s 12-voltovou hybridnou sieťou pre motor 1,3 TCe 140 (od 22 300 eur), dostupný výlučne so 7-stupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou. S "manuálom" Arkanu nekúpite. Integrovaný štartér generátor v spolupráci s malou batériou, umiestnenou pod spolujazdcovým sedadlom pomôžu lepšiemu priebehu krútiaceho momentu a nižšej spotrebe paliva. Motory budú skombinované výlučne so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou EDC. K dispozícii je tiež v športovo ladenej verzii R.S. Line (od 27 700 eur) , ktorá sa inšpiruje divíziou Renault Sport a prinesie viac vzhľadového korenia.


Plne hybridný model E-TECH ponúkne v základe benzínový atmosférický motor 1.6 SCe s výkonom 69 kW (94 k), doplnený o 36 kW (49 k) elektromotor. Pohon už poznáme z Clia. Celkový výkon 105 kW (143 k) poputuje na prednú nápravu, Arkana bude rýdza predokolka. Hybrid E-TECH vie v meste až 80 % času jazdiť na elektrinu. Batéria má kapacitu 1,2 kWh a je pod podlahou kufra, preto má plne hybridná verzia menší základný objem batožinového priestoru.
Arkana prichádza v troch už tradičných výbavových stupňoch Zen, Intens a R.S. Line. Už v základe Zen má Full LED predné svetlá, tempomat, parkovacie senzory a kameru, 17-palcové disky z ľahkých zliatin, automatickú klimatizáciu alebo 7-palcový infotainment. Intens pridáva napr. adaptívny tempomat, sledovanie mŕtveho uhla, 18-palcové kolesá, digitálny prístrojový panel alebo väčší 9,3 palcový infotainment. R.S. Line vychádza z výbavy Intens, no navyše pridáva športový vzhľad - nárazník s integrovanou lištou "F1", zadný difúzor, tmavé bočné lišty, kožené čalunénie s kontrastným prešívaním a športový volant, karbónové dekory, vyhrievané predné sedadlá alebo vlastné 18-palcové disky kolies. 

Viac o modeli Arkana a kompletný cenník nájdete tu.


ZDROJ: autozurnal.com

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené