Fun zóna

Späť na články

Land Rover ukázal svetu Range Rover SVAutobiography Ultimate Edition

Pozrite na nový predĺžený Range Rover z personalizačného oddelenia fabriky SV Bespoke. Jeho presné meno je Range Rover SVAutobiography Ultimate Edition a rovnako ako komplikovane znie jeho názov, tak luxusne pôsobí jeho interiér.  


V podstate je len dôkazom, že snom vrcholových manažérov už dávno nie sú nízke aerodynamické limuzíny, ale obrovské SUV pretransformované na pojazdné paláce. A to je problém, z hľadiska reálnych emisií je to totiž často ešte väčšia pohroma, než dvanásťvalcová limuzína. Aj preto bije EÚ na poplach a vytvára tlak na automobilový sektor, aby s SUV skoncoval. Situácii nepomôžu ani ich plug in hybridné pohony, ktoré sú skôr „Potemkinovou dedinou“ a kým sa nezačne monitorovať ich reálne používanie a dodatočne nezdaňovať nadspotreba, nepredstavujú ani plug in hybridy pre samotnú EÚ riešenie.


Kým nám však Únia SUV definitívne nezatrhne, prípadne neprejdú na čisto batériový pohon, pokochajme sa najnovším dielom automobilky Land Rover. Ich aktuálny Range Rover si totiž vzalo do parády personalizačné oddelenie, vybavilo ho špeciálnym matným zeleným lakom Orchard, skombinovalo s čiernou strechou a stĺpikmi karosérie a pridalo niekoľko detailov v medenej farbe. 


Najmä však jeho štylisti zapracovali na kabíne auta, ktorá je vybavená všetkým mysliteľným luxusom vrátane elektricky zatvárateľných zadných dverí či polohovateľnými koženými kreslami s opierkami lýtok. Ako upozorňuje automobilka, v predĺženej verzii majú zadní pasažieri na nohy viac ako 1,2 m priestoru na nohy. V mohutnej stredovej opierke pochopiteľne nechýba ani chladnička a bar. No povedzte, dá sa takémuto SUV odolať? Neustále rastúce predaje tohto segmentu podobné „exkluzivitky“ rozhodne len a len podporia.K dispozícii v dvoch verziách karosérie - s dlhým rázvorom SVAutobiografia s výberom motorov vrátane dieselového motora MHEV s výkonom 350 k, benzínovým motorom PHEV s výkonom 400 k a preplňovaným benzínom s výkonom 565 k V8 alebo ako štandardný rázvor s dynamickým pohonom V8 SVAutobiography Dynamic.

ZDROJ: topspeed.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00-13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené