Fun zóna

Späť na články

Elektromobily Volvo dostanú už z výroby celoročné pneumatiky. Okolo nuly sú vraj lepšie, než zimné

Volvo ide zdanlivo proti trendom a prichádza s oficiálnou informáciou, že svoje elektrické autá obuje už vo výrobe na špeciálne celoročné pneumatiky. Podobne ako autá, aj pneumatiky dostali označenie Recharge, čo má vyjadrovať ich určenie práve pre elektrické autá kladúce dôraz na špecifické vlastnosti pneumatík. Volvo má pritom svoje rozhodnutie opreté o pádne ekonomické, aj environmentálne argumenty.

Primárnou úlohou celoročných pneumatík Recharge má byť zjednodušenie života zákazníkov. Tí už nebudú musieť pred každou sezónou myslieť na prezúvanie sezónnych pneumatík, čo ušetrí nielen ich čas a peniaze, ale výrazným spôsobom zníži potrebu ďalšej sady zliatinových diskov. Automobilka si spočítala, aké množstvo materiálu na druhú sadu pneumatík týmto spôsobom dokáže ušetriť (a tým odbremeniť aj prírodu) a údajne je celoročné používanie jednej sady, aj po zohľadnení bezpečnostných argumentov, naozaj rozumnejšou alternatívou.


Celoročné pneumatiky Recharge majú spĺňať energetickú triedu A, takže by mali výrazným spôsobom znížiť valivý odpor, znížiť spotrebu elektrických áut a predĺžiť ich dojazd. Volvo tvrdí, že na ich pneumatikách budete jazdiť o 8 % úspornejšie, než na rovnakých zimných pneumatikách. „Zníženie valivého odporu je riešené skôr pri letných pneumatikách, s pneumatikami Recharge  však túto charakteristiku prenášame aj do zimných mesiacov, čo má výhody pre zákazníkov, aj životné prostredie,“ hovorí Gisela Blomkvist zo spoločnosti Volvo Cars.

Nezabúdajú však ani na bezpečnosť, fabrika dokonca tvrdí, že pri teplotách okolo nuly sú ich pneumatiky Recharge bezpečnejšou voľbou ako zimné pneumatiky. Konštruktéri Volva však nezachádzajú do extrémov a priznávajú, že pri extrémnych mrazoch a na cestách trvalo pokrytých snehom a ľadom zostávajú rozumnejšou voľbou tradičné zimné pneumatiky. Elektrické autá však v praxi jazdia častejšie v miernejších klimatických pásmach, kde sú špeciálne celoročné pneumatiky naozaj rozumnejšou a často aj pohodlnejšou voľbou. Na celoročných pneumatikách sa budú automobilku opúšťať aj Volvá určené pre slovenský trh.

ZDROJ: topspeed.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 12:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené