Fun zóna

Späť na články

Nový Nissan Qashqai má výraznejší vzhľad a spolieha sa na hybrid

Nový Nissan Qashqai dostal výraznejší dizajn, v porovnaní s jeho predchodcom je väčší a spolieha sa na elektrifikované pohony. Rovnako ako v prípade dvoch predchádzajúcich generácií, dizajn úplne nového Nissanu Qashqai viedol tím Nissan Design Europe so sídlom v centre Londýna vo Veľkej Británii. Tretia generácia prináša podľa Nissanu svalnatejší, ostrejší a modernejší dizajn. Qashqai dostal výraznejšie línie a predĺžený rázvor náprav. Rázvor kolies sa zväčšil o 20 mm a celková dĺžka o 35 mm. Výška (+ 25 mm) a šírka sa tiež zväčšili (+ 32 mm). Karoséria je napriek väčším rozmerom ľahšia o 60 kg.


Predná časť má zväčšenú masku chladiča Nissan V-Motion lemovanú chrómom s druhým lemovaním v dekóre saténového chrómu. Vzhľad kompletizujú FULL LED svetlomety s funkciou Matrix a denné svetlá, inšpirované tvarom bumerangu. Nová generácia modelu Qashqai bude po prvýkrát k dispozícii s 20″ diskami kolies z ľahkých zliatin. Kolesá s väčším priemerom lepšie vypĺňajú blatníky a prispievajú k robustnému vzhľadu vozidla.


V interiéri kládol Nissan podľa vlastných tvrdení dôraz na ergonómiu a dizajn tlačidiel. Nová generácia tohto SUV dostala väčšiu 9-palcovú obrazovku NissanConnect s vyšším rozlíšením. Kompatibilná je so systémami Android Auto® a Apple CarPlay®, s bezdrôtovou technológiou Apple CarPlay®. Nový, plne digitálny 12,3-palcový TFT displej s vysokým rozlíšením, ponúka výber konfigurovateľných usporiadaní na zobrazenie navigácie, zábavy, informácií o premávke alebo vozidle, a to všetko pomocou nového dotykového prepínača na volante.


Nový 10,8-palcový Head-Up Display poskytuje podľa Nissanu najväčšiu veľkosť obrazu v segmente. Kľúčové informácie ako navigácia, asistencia vodiča a informácie o ceste sú premietnuté na čelné sklo v zornom poli vodiča. Lepší je aj výhľad vodiča, k čomu prispeli tenšie predné stĺpiky. Zväčšený rázvor náprav sa prejavil aj na vnútornom priestore. Priestor pre kolená pasažierov na zadných sedadlách narástol o 28 mm, rovnako narástol priestor v oblasti ramien medzi vodičom a spolujazdcom. Priestor nad hlavou narástol o 15 mm.  Veľkosť batožinového priestoru narástla o viac ako 50 litrov v porovnaní s predchádzajúcou generáciou vďaka dodatočným 20 mm priestoru. Konštruktéri získali priestor navyše úpravou konštrukcie zadnej nápravy.


Nový mild hybridný systém je spojený s vylepšeným zážihovým motorom 1,3 DIG-T, ktorý bol predstavený v modeli Qashqai v roku 2018. Benzínový motor 1.3 DIG-T 12V bude ponúkaný s dvoma výkonmi - 103 kW a 116 kW - buď so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, alebo novou prevodovkou Xtronic (iba 116 kW). Pohon všetkých kolies bude k dispozícii len v kombinácii s prevodovkou Xtronic. Hybridný pohon e-POWER sa skladá z batérie a pohonnej jednotky, integrovanej s benzínovým motorom 1,5 l s výkonom 114 kW, generátorom elektrickej energie, meničom napätia a elektromotorom s výkonom 140 kW. Benzínový motor slúži iba na výrobu elektrickej energie, zatiaľ čo kolesá sú výlučne poháňané elektromotorom. To znamená, že spaľovací motor môže vždy bežať v optimálnych otáčkach a zaťažení. S takýmto riešením sa stretávame čoraz častejšie.


ZDROJ: auto.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené