Fun zóna

Späť na články

Defender Works V8 Trophy: Zázrak, legenda sa vracia v plnej zbroji!

Pre tých, ktorí nepovažujú nový elektronikou „nabitý“ Land Rover Defender za dôstojného nástupcu klasiky vyrábanej od roku 1948 do roku 2016, je tu skvelá správa. Divízia Land Rover Classic sa rozhodla postaviť ešte zopár exemplárov tejto britskej terénnej ikony. Je sa na čo tešiť. „Limitka“ s prívlastkom Works V8 Trophy bude totiž asi tým najlepším tradičným Defenderom všetkých čias. Pod kapotou sa objaví 5-litrový atmosférický 8-valec s výkonom 298 kW a krútiacim momentom 515 Nm. Tie bude prenášať cez 8-stupňovú automatickú prevodovku ZF k obom nápravám.


Vylepšeniam neuniklo ani riadenie a brzdová sústava. Navyše, Land Rover Classic ponúkne rôzne terénne technológie. K dispozícii bude krátka aj dlhá verzia, teda Defender 90 a 110 Station Wagon. Všetky bude spájať špecifický žltý lak karosérie inšpirovaný špeciálmi pre legendárny off-roadový „maratón“ Camel Trophy a špecifické žlté 16-palcové kolesá. Expedičný charakter dotvorí svetelná rampa, strešný nosič, ochranný rám prednej masky alebo navijak. Na cestu si bude Defender Works V8 Trophy svietiť štandardne diódovými reflektormi.


Kabína ponúkne viac luxusu ako kedykoľvek predtým. Objavuje sa tu kožené čalúnenie, sedadlá Recaro, zákazkové hodiny Land Rover Trophy, integrované do palubnej dosky či vylepšený infotainment s navigáciou a bluetooth, teda prvky, o ktorých sa pracovne zameranému Defenderu pôvodne ani nesnívalo. Zlou správou je, že Land Rover Clasic vyrobí len 25 exemplárov. Asi už tušíte, že táto zberateľská séria nebude lacná. A to teda nebude. Automobilka si za každý kus vypýta minimálne 195 000 libier, čo je neskutočných 222 475 eur!


ZDROJ: auto.pravda.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené