Fun zóna

Späť na články

Nový Nissan Qashqai ukazuje interiér

Nová tretia generácia Nissanu Qashqai sa dostane na cesty už v budúcom roku. V porovnaní s predchodcom bude o niečo vyšší, širší aj dlhší. Rázvor náprav bude zväčšený o 20 mm a má sa to prejaviť aj na vnútornom priestore. Pasažieri vzadu získajú 28 mm priestoru na kolená navyše. Ďalších 15 mm získajú k dobru aj v oblasti hlavy, čo platí aj pre posádku vpredu. Nissan sa zameral najmä na komfort pasažierov vzadu. Sedadlá a operadlá tu upravil tak, že si v nich plný komfort užijú všetci od detí od 145 cm až po dospelých s výškou 192 cm. Narástol aj batožinový priestor, ktorý má teraz objem 500 l. Nová platforma umožnila posunúť jeho dno nižšie.


Nissan zverejnil už aj fotografie interiéru, ktorý si zachováva svoj štýl, len je v súlade s očakávaním modernejší. Za trojramenným volantom sa skrýva nový digitálny prístrojový panel s uhlopriečkou 12,3-palca. Novinkou je aj veľký 10,8-palcový head up displej, ktorý bude súčasťou vyšších stupňov výbavy. Dotykový displej v strede palubnej dosky má 9-palcov a je vstupnou bránou k ovládaniu nového infotainmentu. Súčasťou výbavenia budú masážne a vyhrievané sedadlá, vyhrievaný volant a bezdrôtové nabíjanie, prispôsobené aj dnešným rozmernejším telefónom.


Nový Qashqai bude postavený na novej platforme CMF-C, ktorá dovolí konštruktérom výraznejšie využiť elektrifikované pohonné jednotky. Základom bude benzínový motor s objemom 1,3 l, ktorý bude ponúkaný s rôznym výkonom. Spojený bude s manuálnou prevodovkou, prípadne s novou CVT prevodovkou, ktorá nahradí doterajšiu dvojspojkovú prevodovku. Očakávaný je aj príchod hybridnej jednotky e-Power. V tomto prípade by mal motor slúžiť na výrobu elektrickej energie. Elektromotor následne poháňa kolesá. Naftové jednotky podľa všetkého z ponuky definitívne vypadnú. Karoséria novinky je o 60 kg ľahšia a vďaka vyššiemu podielu ultra-vysokopevných ocelí aj tuhšia. 


ZDROJ: auto.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené