Fun zóna

Späť na články

Volvo prezrádza podrobnosti o novom SUV. Bude malé a elektrické

Automobilka Volvo čoskoro obohatí ponuku svojich SUV a crossoverov o zatiaľ najmenší model. Vedenie sa o ňom rozhovoril na autosalóne v Pekingu.
Paleta SUV značky Volvo aktuálne ponúka modely XC40, XC60 a XC90. Doteraz najmenší štyridsiatka sa pred nedávnom dočkala čisto elektrickej verzie, ktorá sa označuje ako XC40 Recharge. Ide o vôbec prvé elektrické SUV v histórii značky. Avšak zďaleka nie posledné. 


Britský Auto Express informoval o rozhodnutí spoločnosti Volvo, ktorej ďalšie crossover má byť plne elektrický a ešte menší ako XC40. Naznačuje to názov XC20, ktorý si automobilka nechala na príslušných úradoch patentovať už pred nejakou dobou.

Generálny riaditeľ firmy Håkan Samuelsson novinárom na pekinskom autosalóne potvrdil, že malý elektrický crossover dostane ako prvý model značky novo vyvinutú platformu od materskej spoločnosti Geely, ktorá je určená výhradne elektromobilom. Základ od čínskeho darcu sa volá Sustainable Experience Architecture (SAE) a v budúcnosti by sa mal objaviť aj v ďalších modeloch značky. "Architektúru použijeme pre menšie auto, kde sa to podľa nás oplatí. Platforma CMA (modelu XC40) je pripravená na elektrický aj spaľovací typ pohonu. Preto je pre nás ťažké postaviť na nej menšie vozidlo. S architektúrou SEA to dokážeme, "uviedol Samuelsson.


Líder spoločnosti zatiaľ neprezradil, kedy presne by sme sa Volva XC20 mohli dočkať. Pretože ale automobilka chce, aby do roku 2025 tvorili polovicu predajov elektromobily, zrejme sa ponáhľa. Príchod crossoveru tak očakávame v horizonte najbližších dvoch rokov.

ZDROJ: auto.cz

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00-13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené