Fun zóna

Späť na články

Nový Land Rover Defender prichádza v úžitkovej verzii Hard Top

Nový Defender poznáme ako luxusné a drahé vozidlo, zatiaľ, čo v minulosti bolo hlavne o odolnosti a praktickosti. Land Rover chce na minulosť výraznejšie nadviazať novou úžitkovou verziou Hard Top. Názov Hard Top siaha do roku 1950, keď výrobca predstavil prvé série Land Roverov s demontovateľnou pevnou strechou, ktorá zvyšovala ochranu a bezpečnosť. Nový Defender Hard Top nadväzuje na minulosť s pevnou kovovou strechou a siluetou. Verzia Hard Top bude dostupná v oboch dĺžkach Defender 90 a Defender 110, zároveň si zachová výborné schopnosti v teréne. Dôležitou vecou sú v tomto prípade praktické riešenia.


Zmaximalizujeme funkcionalitu a využiteľnosť nákladného priestoru nového Defenderu, použitím odolných materiálov a šikovných úložných riešení, aby sme zabezpečili, že prevýši schopnosti ktoréhokoľvek predchádzajúceho Defenderu Hard Top," vysvetlil šéf oddelenia Land Rover Special Vehicle Operations, Michael van der Sande. Hard Top chce zaujať užitočnou hmotnosťou a schopnosťou ťahať príves s hmotnosťou do 3,5 t.


Fotografie interiéru sme zatiaľ nevideli, ale vo vnútri je všetko prispôsobené hlavne vozeniu nákladu. Hoci má predĺžená verzia 110 aj dvere pre nástup do druhého radu, sedadlá tu nenájdete. Land Rover ponúkne miesto iba pre tri osoby, vďaka vysúvateľnému tretiemu sedadlu v prvom rade. Osoba v strede, ako aj náklad môžu prekážať vodičovi pri pohľade do vnútorného spätného zrkadla. Land Rover to vyriešil použitím zadnej kamery.


Aj keď je nový Hard Top úžitkovým vozidlom, stále ostáva luxusným autom s množstvom modernej a drahej technológie. Aj tak by mal byť o niečo lacnejší v porovnaní so štandardnými verziami. S predajom sa začne na jeseň 2020.

ZDROJ: auto.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené