Fun zóna

Späť na články

Nissan pracuje na elektrickom crossoveri Ariya

Nissan patrí medzi priekopníkov elektrického pohonu, veď jeho Leaf patrí medzi najpredávanejšie elektromobily na svete. V čase expandujúcej ponuky takých áut však Nissan žiadne masívne rozšírenie svojej elektrickej rady neplánuje. Jeden nový elektromobil ale napriek tomu ponúkne, elektrický crossover. Vzíde z minuloročného konceptu Nissan Ariya a vzhľad sériovej verzie prezrádzajú prvé snímky uniknutej z patentového úradu. 


Tie naznačujú, že 4.600 mm dlhému konceptu vlani prezentovanému na tokijskom autosalóne bude mať produkčnú varianta veľmi blízko. Veď predok s úzkymi svetlami, čiastočne rámujúcim čelné masku, podľa týchto nákresov zmení prakticky len svoj nárazník. Podobné je na to takisto zadok s koncovými svetlami pretiahnutými cez veko kufra. Crossover vyplývajúci z konceptu Nissan Ariya dorazí podľa skorších správ do polovice roka 2021, keď sa stane súčasťou medzigeneračnej výmeny SUV ponuky značky.


Tá začala vlani uvedenú druhou generáciou malého modelu Juke a bude pokračovať príchodom nových generácií veľkého X-Trailu a kompaktného crossoveru Qashqai. Ariya pritom použije úplne nový základ. Postavená bude na novej aliančné platforme CMF-EV vyvinuté primárne pre potreby elektromobilov, ktorú do budúcna okrem iného uplatňuje aj elektrinou poháňané kompaktné SUV značky Renault. Bližšie informácie o použitej technike nemáme, architektúra však umožňuje zástavbu pohonu všetkých kolies, vďaka použitiu elektromotora pri každej z náprav. Nissan tomuto riešeniu hovorí e-4orce, pričom ho Ariya iste použije.

ZDROJ: auto.cz

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené