Fun zóna

Späť na články

Volvo Cars urýchli vývoj technológie autonómneho riadenia

Zenuity, spoločnosť vyvíjajúca softvér asistovaného  a autonómneho riadenia, sa rozdelí na dve časti, aby maximalizovala svoj  doterajší vývojový potenciál. Jednou časťou bude nová samostatná spoločnosť, ktorá sa  sústredí na pokračujúci vývoj a komercializáciu softvéru autonómneho  riadenia bez dozoru a bude vo vlastníctve spoločnosti Volvo Cars.


Druhá časť sa zameria na pokračujúci vývoj a komercializáciu pokročilých asistenčných systémov vodiča a bude integrovaná do spoločnosti Veoneer, ktorá sa venuje bezpečnostnému vybaveniu automobilov.

Zenuity je v súčasnosti spoločným podnikom spoločností Volvo Cars a Veoneer v pomere 50:50. V spoločnom vlastníctve vyvinula spoločnosť Zenuity silnú softvérovú platformu pre pokročilé asistenčné systémy vodiča a systémy autonómneho riadenia vozidiel, na ktorých budú obe časti stavať a ďalej rozvíjať.

Prevádzka a zamestnanci spoločnosti Zenuity so sídlom vo švédskom Göteborgu a čínskom Šanghaji budú v rámci dohody presunutí do novej spoločnosti, ktorú bude vlastniť spoločnosť Volvo Cars. Prevádzka a zamestnanci pôsobiaci v Nemecku a Spojených štátoch amerických budú presunutí do spoločnosti Veoneer.

Časť spoločnosti Zenuity patriaca spoločnosti Volvo Cars sa bude zameriavať na vývoj softvéru autonómneho riadenia bez dozoru, ktorý bude uvedený na trh v najnovšej generácii vozidiel postavených na báze platformy novej modulárnej architektúry SPA2 z dielne značky Volvo. Nová spoločnosť zostane oddelená od spoločnosti Volvo Cars a bude prevádzkovať svoje vlastné distribučné kanály.

„Spoločnosť Volvo Cars je  odhodlaná zaviesť bezpečné autonómne riadenie bez dozoru na diaľniciach do najnovšej generácie svojich automobilov,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson. „Keď umožníme novej spoločnosti plne sa sústrediť na tento  vývoj, pomôže nám to splniť aj tieto ambície.“

„Nová spoločnosť bude vyvíjať bezpečný a pokročilý  softvér autonómneho riadenia,“ hovorí Dennis Nobelius, generálny riaditeľ spoločnosti Zenuity. „Veríme, že  v budúcnosti bude existovať len obmedzené množstvo celosvetových  softvérových platforiem autonómneho riadenia. Jednu z týchto víťazných  platforiem máme v úmysle vyvíjať.“

Očakáva sa, že nová spoločnosť začne svoju činnosť najneskôr v tretom štvrťroku 2020.

ZDROJ: VOLVO

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 12:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené