Fun zóna

Späť na články

Renault Talisman prešiel faceliftom. Zlepšil sa tam, kde potreboval

Renault Talisman získal úplne nové detaily, napríklad brúsený drevený finiš do výbavy Initiale Paris, do tejto výbavy zároveň dve nové verzie Nappa kože a do nižších verzií tri kožené čalúnenia Riviera.


Ale poďme k tomu najpodstatnejšiemu. Talisman dostal nový Easy Link. Vyskúšal som si ho v novom Renaulte Clio a zanechal ozaj dobrý dojem. Má vysokú konektivitu, výborné rozhranie a vie tiež bezdrôtovo nabíjať smartfóny. Displej v ponuke najväčší – ten stredový, má 9,3 palca. Ak by sa vám zdal priveľký, môžete aj menší. Auto dostalo aj plnohodnotný digitálny prístrojový štít s uhlopriečkou 10,2 palca. Audiosystém Bose tu je tiež. Talisman má aj nové adaptívne LED svetlá s príplatkovou verziou Matrix LED. Matricové svetlá dokážu nezávisle vypínať jednotlivé segmenty diaľkových svetiel, a tak neoslňovať ostatných účastníkov premávky, no zároveň poskytovať viditeľnosť plných diaľkových svetiel. Svetlá majú lepší dosvit – namiesto 175 220 metrov a svetlo má o 50% vyššiu intenzitu


Systém 4Control, ktorý je dostupný vo vyšších výbavách a ktorý má v tomto segmente Talisman ako jediný, je spojený s adaptívnymi tlmičmi, ktoré boli optimalizované pre lepšie jazdné vlastnosti a vyššiu stabilitu auta pri prejazdoch cez nerovnosti. To bolo tiež slabšie miesto auta, v prípade prejazdu cez väčšiu dieru podvozok preniesol tvrdý ráz aj do kabíny.


Podkapotou sa zásadné zmeny nedejú. Vybrať si ale môžete z ponuky, ktorá je bohatšia minimálne o jeden benzínový motor. Ide o štvorvalcové 1,3 Tce pochádzajúce zo spolupráce s Mercedesom a Nissanom. Motor v Talismane ponúkne 160 koní a 270 Nm pri 1800 ot/min. Volá sa Tce 160 FAP EDC. Spojený je výhradne s automatickou 7-stupňovou EDC prevodovkou. Vrcholom benzínovej ponuky je naďalej 1,8 litrový motor Tce s výkonom 225 koní a s krútiacim momentom 300 Nm pri 2000 ot/min. Taktiež iba s automatom EDC.


Manuálne 6-stupňové prevodovky Talisman ponúkne pri 1,7 litrových naftových motoroch Dci s výkonom 120 až 150 koní (podľa krajiny). 2,0 dCi má výkon alebo 160 alebo 200 koní, no naďalej len so 6-stupňovou dvojspojkou.

Talisman dostal nový asistenčný systém, ktorý zahŕňa viacero systémov naraz. Kľúčovou funkciou je schopnosť asistovanej jazdy v kolóne na ceste, či na diaľnici a to aj s úplným zastavením bez zásahu vodiča. Kým doteraz vedel Talisman iba varovať pred vybočením z pruhu, po novom dokáže systém auto v pruhu udržiavať, a to aj v miernych zákrutách. Samozrejmosťou je balík asistentov pre núdzové brzdenie, pre premávku za vozidlom, pre mŕtve uhly. Talisman sa dostane na európske trh v priebehu júna tohto roku.


ZDROJ: podkapotou.zoznam.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené