Fun zóna

Späť na články

Volvo XC90: Nová generácia príde do dvoch rokov. Naftu nahradí elektrina

Automobilovému trhu v súčasnosti dominujú dve témy, a to popularita SUV a crossoverov a postupné presadzovanie sa elektrických a elektrifikovaných vozidiel. Kým v prípade prvej nemožno namietať, v pri druhej netreba zabúdať na úskalia, ktoré elektromobilita prináša. Napriek dotáciám a úľavám sú elektrické autá stále výrazne drahšie ako autá so spaľovacími motormi a ich dojazd a dĺžka nabíjania zatiaľ skôr odrádzajú ako lákajú.

Zároveň sa filozofia ekologickej dopravy nestotožňuje s módou SUV, keďže väčšie rozmery so sebou prinášajú väčšiu hmotnosť a vyššiu spotrebu energie. Prémiových výrobcov však táto netradičná kombinácia neodrádza a zákazníkom chcú poskytnúť veľké elektrické modely SUV, ktoré splnia ich predstavy o karosérií a o elektrickej budúcnosti. 


Zo slov výkonného riaditeľa Volva Håkana Samuelssona, ktorý sa vyjadril pre britský magazín Autocar, sa dozvedáme, že aj nová generácia modelu XC90 príde v čisto elektrickej verzii. Stať by sa tak malo do roku 2022. Zároveň to však znamená, že z ponuky vypadne naftový variant. Švédi sa už niekoľko rokov vyjadrujú, že výrobu dieselových agregátov postupne utlmia. Ide o očakávaný krok, keďže Volvo patriace pod čínske Geely sa o súčiastky delí s modelmi určenými pre čínsky trh a tam hrá hlavnú úlohu benzín, elektrina a ich kombinácia.

To zároveň znamená, že nástupca XC90 bude naďalej k dispozícii so zážihovými a hybridnými pohonnými jednotkami. Ako základ poslúži zmodernizovaná podvozková platforma SPA. Tú neskôr dostanú aj nové generácie ostatných modelov z radu 90 a 60. Z hľadiska techniky na palube určite zákazníkov priláka systém autonómnej jazdy na úrovni SAE 4, čo znamená, že vodič nemusí držať volant ani očami sledovať premávku. Otázkou je, či sa dovtedy stihne prispôsobiť legislatíva.

Našu širokú ponuku skladových vozidiel VOLVO XC90 si môžete pozrieť tu.


ZDROJ: https://auto.pravda.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené