Fun zóna

Späť na články

Elektrický Renault Twingo ZE ja za dverami

Do sveta začínajú prenikať prvé informácie o ďalšom elektrickom členovi ligy najmenších mestských áut. Tentoraz je reč o Renaulte Twingo ZE. Podľa francúzskych médií sa jeho svetová premiéra bude konať už na tohtoročnom jarnom ženevskom autosalóne a na trhu by sa mohol reálne objaviť ešte tento rok. Malo by to logiku, na trhu už operujú niektorí veľkí hráči a Renaultu tak uniká „kšeft“. Práve mestské prostredie je pre malé elektrické autá to pravé orechové. A čím viac európskych veľkomiest zavrie svoje centrá pred autami s klasickými spaľovacími motormi, tým väčšie obchodné príležitosti pre auto ako elektrické Twingo ZE prichádzajú.


Podľa informácií francúzskeho magazínu Futura Tech použije nové Twingo ZE techniku svojho „dvojčaťa“ Smart EQ fourfour. Ten momentálne využíva synchrónny elektromotor s max. výkonom 60 kW (82 k) a krútiacim momentom 160 Nm. Vďaka tomu je na semaforoch jedným z najrýchlejších mestských áut, podľa automobilky sa z 0 na 60 km/h dostane už za 4,8 s.

O napájanie elektromotora sa stará Li-ion akumulátor s kapacitou 17,6 kWh, čo údajne stačí na dojazd 159 km. Či použije rovnakú techniku aj nové Twingo ZE, nie je jasné. Pokojne sa však môže stať, že príde s lepšími parametrami, aby získal väčšiu konkurenčnú výhodu a mohol sa v boji o zákazníka postaviť aj takým hráčom ako Škoda Citigo iV, či nová Honda e. Dodávateľom akumulátorov pre Smart je spoločnosť Deutsche Accumotive, ktorá je v rukách spoločnosti Daimler. Renault by tak mohol získať výhodu v "dvornom" dodávateľovi akumulátorov, čo by mu mohlo v budúcnosti zaistiť určité výhody a možnosť dostať sa medzi prvými k najnovším produktom. Nechajme sa teda prekvapiť.

ZDROJ: https://www.topspeed.sk/elektricky-renault-twingo-ze-ja-za-dverami-zautoci-na-citigo-iv/17088

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené