Fun zóna

Späť na články

Z výrobnej linky zišla polmiliónta Dacia Duster

Koncom novembra spoločnosť Mioveni's Dacia Vehicle Factory oslávila výrobu päťstotisíceho vozidla Dacia Duster (4x4, Prestige, 1,3 TCE 150 CP, vo farbe červená fusion) na svojej výrobnej linke. Ide o 2. generáciu ikonického modelu pre Rumunsko a Skupinu Renault, ktorá bola uvedená na trh pred dvoma rokmi na autosalóne vo Frankfurte. Šťastným majiteľom tohto vozidla je zákazník z Francúzska.

V továrni sa každý deň vyrába 1 400 vozidiel vrátane 1 050 kusov SUV Dacia Duster. Prvá generácia Dacia Duster bola uvedená do výroby v roku 2010 a odvtedy sa v Rumunsku vyrobilo viac ako 1,7 milióna vozidiel. Hlavnými vývoznými trhmi sú Francúzsko, Taliansko a Španielsko. Vozidlá Dacia sa predávajú v 44 krajinách.


“Úspech Dacie je založený na kompetentných, serióznych a zodpovedných tímoch ako v prípade spoločnosti Dacia. Duster je symbolický model značky  Dacia, vyrábaný v Mioveni, do ktorého prispievajú všetky tímy Skupiny Renault Rumunsko, ktorým by som sa rád poďakoval”
, povedal Miguel Oliver - Boquera, výkonný riaditeľ závodu Dacia Vehicle Plant.

Nová Dacia Duster je najpredávanejším SUV na trhu v Rumunsku a druhým najpredávanejším modelom na domácom trhu po Dacii Logan. Vozidlo bolo ocenené ako "Auto roka 2018 v Rumunsku" a britské noviny The Sun venovali počas tradičného Gala vozidlu titul "Value Car of the Year".

Predaje značky Dacia od jej uvedenia na slovenský trh neustále rastú. Za rok 2018 prekročila magickú úroveň 5000 vozidiel a dosiahla trhový podiel 4,8 %. SUV Dacia Duster suverénne vedie v tohtoročných predajoch medzi SUV vozidlami Slovenska v segmente C1. Zároveň je aj 2. najpredávanejším tuzemským automobilom súkromnej klientely. Trhový podiel značky Dacia narástol o +1,2 % v porovnaní s predošlým rokom. Dacia sa tak stala automobilkou s najrýchlejšie rastúcim trhovým podielom na Slovensku. Od uvedenia na trh sa predalo už viac ako 9 000 vozidiel modelu Duster. V tomto roku bolo už predaných 2 358 kusov tohto SUV. Minulý rok bolo za rovnaké obdobie predaných 1 260 vozidiel Duster. Dacia Duster zaznamenala až 87,14 % nárast predaja v porovnaní s minulým rokom.

Našu ponuku skladových vozidiel Dacia Duster si môžete pozrieť tu.

ZDROJ: https://auto.sk/clanok/2703-z-vyrobnej-linky-zisla-polmilionta-dacia-duster

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00-13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené