Fun zóna

Späť na články

Nový Renault ZOE je ešte zelenší

Nový Renault ZOE už je v predaji. Auto, ktoré prešlo veľkou evolúciou na poli technológií, nezaháľalo ani pri dizajne. Materiály, ktoré v ňom nájdete sú ešte bližšie k udržateľnému hospodárstvu. Pojem Upcycling na Slovensku ešte veľa ľudí nepozná. Práve z tohto procesu vychádzajú nové sedačky v novom elektromobile.


Upcycling je prístup, ktorý môžeme poznať predovšetkým z priemyslu s módou a oblečením. V princípe ide o akúsi recykláciu s tým, že ponúka pridanú hodnotu. Recyklovať znamená premeniť starý produkt na nový materiál. Upcyklácia premení starý produkt na nový hodnotný produkt. Presne týmto spôsobom zobral Renault v spolupráci so spoločnosťami Les Filatures du Parc a Adient Fabrics staré bezpečnostné pásy, látky a plastové fľaše, a premenil ich na novučičké sedadlá, ktoré montuje do svojho elektromobilu. Najväčším "Wau Elementom" je, že sedadlá sú stopercentne recyklované. Nejde iba o marketingový ťah.


A nejde len o poťahy sedadiel. Tkanina slúži aj ako poťah prístrojovej dosky, konzol a výplne dverí. V porovnaní s predošlou tkaninou v modeli ZOE je nový recyklovaný produkt o 60% šetrnejší k životnému prostrediu v rámci emisií CO2. Celá táto iniciatíva vyplýva z cieľa spoločnosti, v ktorom Renault plánuje do roku 2022 znížiť uhlíkovú stopu v porovnaní s rokom 2010 až o 25%. Pre tieto účely zriadil pred viac ako desiatimi rokmi dcérsku spoločnosť Renault Environment a Gaia, ktoré sa venujú cirkulárnej ekonomike. Aj vďaka jej aktivitám sa vo francúzskych automobiloch objavuje stále viac recyklovateľných a recyklovaných materiálov.

ZDROJ: https://auto.sk/clanok/2643-novy-zoe-dostal-recyklovane-sedadla-vyzeraju-perfektne

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené