Fun zóna

Späť na články

Dacia Duster už dávno nie je len pre robotníka

Nová generácia Dacie Duster je na trhu približne dva roky. Je to druhá generácia, a tak je číslo dva pre nový Duster momentálne akési symbolické. Pri filmoch to býva tak, že druhé diely sú často slabšie v porovnaní s prvými. Nový Duster však nie je film, a tak nová generácia znamená pokrok na viacerých úrovniach.


Hneď prvou je dizajn. Nový Duster je na trhu už dlho, a tak nemá príliš zmysel menovať všetky veci, ktoré sa zmenili. O tých ste už iste čítali. My za všetky vyzdvihneme najmä svetlá. Okrem bežných „lampášov“ je súčasťou svetiel aj skupina LED pásov, ktoré sa starajú o denné svietenie. Prepojené sú úzkou mriežkou chladiča, ktorá plní skôr dizajnovú funkciu. Ozajstný chladič totiž nájdeme ukrytý za nárazníkom, ktorý mimochodom tiež prešiel zmenou. Celý exteriér pôsobí oveľa robustnejším dojmom ako predchodca. A nie len robustnejším, ale aj kvalitnejším. V istom ohľade by sme mohli nesmelo spomenúť až pojem „luxusnejším.“

Zadná časť auta si prešla zmenou tiež. Namiesto škaredých zadných svetlometov, ktoré mali akési neurčité pokračovanie v reliéfe zadných dverí, prichádzajú nové svetlá. Podobne ako pri Jeepe Renegade, aj tu sú štvorcové s krížom vo vnútri. Hliníkový pás nárazníku akoby išiel popod celým autom spredu až dozadu, kde sa opäť vynára a lemuje spodnú časť masky. Tento prvok dodáva spolu so 17-palcovými diskami efekt mohutnosti asi najviac.V interiéri sa Duster nesnaží hrať na nič viac, ako je. Robustné plasty nemajú za cieľ vzbudiť vo vás pocit, že sedíte v o triedu vyššom aute. Práve naopak. Snažia sa vás utvrdiť v tom, že Duster zvládne všetky výzvy, ktoré ste si preňho pripravili. V istom momente nám interiér novej generácie pripomínal interiér dodávky. Čistý utilitarizmus bez zbytočných „ozdôbok,“ ktoré sa môžu tvrdým zaobchádzaním poškodiť alebo úplne zničiť. Nenachádzajú sa tu žiadne škáry, ktoré by ste (napríklad pri čistení) nevedeli dosiahnuť. 


Obzvlášť príjemne nás prekvapili niektoré dizajnové prvky, ktoré vznikli najprv v Dacii, no materský Renault sa nebál ich prebrať aj do svojich áut. Iba prednedávnom sme ich uvideli v interiéri novej generácie Clia. Ide napríklad o volič automatickej klimatizácie, hlavu radiacej páky alebo funkčné tlačidlá podobné Mini. Tie sa nám páčili najviac. Sami sme nevedeli, ako veľmi môžeme oceniť fakt, že na tie tlačidlá dosiahneme bez toho, aby sme museli púšťať radiacu páku. Stačí iba vystrieť prst a môžete sa napríklad poďakovať výstražnými „blikačkami“ alebo auto centrálne odomknúť. Ergonómiu hodnotíme naozaj vysoko.

ZDROJ: https://auto.sk/clanok/2613-test-dacia-duster-1-3-nova-dacia-uz-davno-nie-je-len-pre-robotnika

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené