Fun zóna

Späť na články

Nissan IMk nový koncept mestského elektromobilu

Na autosalóne v Tokiu debutuje práve novodobé mestské autíčko s najnovšou technikou elektrifikácie a autonómnej jazdy. Vonkajšími rozmermi 3.434 x 1.512 x 1.644 mm aj tvarmi karosérie pripomína síce Nissan Dayz ale spočíva na úplne novej platforme vyvinutej špeciálne pre elektromobily. 


Interiér pripomína pojazdný salónik poskytujúci relaxačnú jazdu a riadenie. Okrem tlačidla štart v ňom nájdete iba tenký panel bez akýchkoľvek fyzicky ovládateľných prvkov. Z hľadiska konektivity sa vodič môže k vozidlu pripojiť smartfónom, ktorým potvrdí svoju totožnosť a tým aktivuje automatické nastavenie ovládacích prvkov. Napr. polohu sedadla, osvetlenie interiéru, ovládanie klimatizácie a voľbu cieľa a jazdnej trasy.

5-miestny 4-dverový koncept IMk obsahuje najmodernejší technologický prvok súčasnosti – systém ProPilot – umožňujúci autonómnu jazdu v jednom pruhu. Ovládať ho bude vodič dotykom jediného tlačidla. Ak ho uvedie do činnosti, bude pôsobiť na riadenie, akcelerátor a brzdy. Priamo teda ovplyvní smer a rýchlosť jazdy vrátane akcelerácie aj spomaľovania a tak odľahčí vodiča v hustej vnútromestskej premávke alebo zdĺhavej pomalej jazde v kolóne.Systém Nissan ProPilot budú technici ďalej zdokonaľovať a posúvať ho na stále vyšší stupeň autonómie až kým bude auto schopné jazdiť po mestských križovatkách úplne samo. Úlohou asistenta ProPilot patriaceho do strategického programu Inteligentnej mobility Nissan je zväčšiť bezpečnosť a radosť z jazdy.

Nissan si zaumienil, že do konca marca 2023 budú rýdze elektromobily a vozidlá s kombinovanou sústavou elektrického a zážihového motora Nissan e-Power poháňajúcou všetky kolesá tvoriť 30% jeho globálneho odbytu. Automobilka dovtedy uvedie na trh 8 nových elektrifikovaných modelov, z ktorých chce ročne predávať 1 milión áut.


ZDROJ: https://autozurnal.ta3.com/nissan-imk-je-koncept-mestskeho-elektromobilu

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené