Fun zóna

Späť na články

Ďalšie motory pre Nissan Juke: prepĺňaná jedna-trojka a hybrid

Nissan pri premiére nového Juke sklamal ponukou motorov. Dynamicky strihnutý crossover na úvod môže poháňať iba prepĺňaný benzínový trojvalec 1,0 DIG-T (86 kW/117 k), spriahnutý so šesťstupňovou manuálnou alebo sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Dnes Japonci avizujú ďalšie agregáty. V priebehu budúceho roka sa pod kapotou udomácni turbomotor 1,3 DIG-T, čo je preznačkovaná verzia renaulťáckeho štvorvalca 1,3 TCe, montovaného aj do niektorých Dacií či Mercedesov. Juke dostane verziu vyladenú na výkon 114 kW (155 k), spojenú so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou.


Diesel v štýlovom crossoveri nenájdete. Nissan radšej staví na hybridnú techniku. V spolupráci s aliančným partnerom Renault vznikla technológia e-Power (Renault ju volá E-Tech), kombinujúca atmosférický benzínový štvorvalec 1,6 litra, dva elektromotory a patentovanú viacrežimovú prevodovku. Kým väčší elektromotor pomáha spaľovaciemu agregátu, menší slúži najmä ako generátor. Pri plnej akcelerácii však zaberú všetky tri motory. Kombinovaný výkon systému dosahuje 103 kW (140 k). 

Zatiaľ čo sesterský Renault Captur II dostane plug-in hybridnú techniku, vychádzajúcu z rovnakého základu, Nissan Juke sa musí uspokojiť s klasickým hybridom. To znamená, že akumulátor umiestnený v kufri má kapacitu iba 1,2 kWh a auto súvisle prejde čisto na elektrinu nanajvýš niekoľko stoviek metrov.

Konštruktéri napriek tomu tvrdia, že Juke v mestskej premávke bude až osemdesiat percent času tráviť v elektrickom móde. Rátajú pritom s hustou premávkou, kedy auto často akceleruje, ale aj brzdí, teda rekuperuje. V mestskej premávke môže byť hybrid až o 40 percent úspornejší ako klasický spaľovací motor.


Hybrid je vzhľadom na mestské poslanie Nissanu Juke bezpochyby najzaujímavejšou motorizáciou. Potenciálni zákazníci si však na ňu ešte počkajú. Uvedenie na trh je naplánované až na rok 2021. Záujemci po pohon 4x4 majú smolu, Nissan s ňou neráta.

ZDROJ: https://autozurnal.ta3.com/dalsie-motory-pre-nissan-juke-preplnana-jedna-trojka-a-hybrid

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené