Fun zóna

Späť na články

Sandero po omladení: Príde s ním aj Dacia?

Nie je žiadne tajomstvo, že viaceré produkty známe v Európe pod značkou Dacia sa na svetových trhoch predávajú aj so symbolmi materskej firmy Renault. Do tejto kategórie spadá aj hatchback Sandero. Dobre sa predáva viacerých latinskoamerických štátoch, vrátane dôležitej Brazílie. Tamojšia filiálka automobilky teraz ukázala verziu označenú ako modelový rok 2020.Zastúpenie francúzskeho výrobcu v najväčšom štáte Južnej Ameriky vydalo dve fotografie, ktoré zachytávajú hatchback spredu a zozadu. V jeho tvári k väčším zmenám nedošlo. Svetlomety s LED podpisom evokujúcim písmeno C zostali aspoň navonok zachované, kým maska chladiča je upravená len minimálne. Aj predného nárazníka sa dotkla iba kozmetická retuš.

Renault Sandero dostal odlišné spätné zrkadlá s integrovanými smerovými svetlami, najviac sa však zmenila jeho zadná časť. Tá vymenila pôvodné svetlá sa kúsky evokujúce aktuálne Clio či Mégane. Vyžiadalo si to výmenu piatych dverí, ich základný tvar však zostal zachovaný.V zadnej časti je jasne viditeľné označenie 1.6 naznačujúce objem motora. Pravdepodobne sa za tým skrýva známy atmosférický agregát SCe 116, ktorý má byť v Brazílii naďalej súčasťou cenníka. Okrem neho má ponuka obsahovať aj menší trojvalec. Ako uvádza web Carscoops, fotografie boli označené písmenami CVT. Naznačuje to uvedenie bezstupňovej prevodovky.

Presný dátum síce nepoznáme, no Sandero po omladení sa má začať predávať čoskoro. Príde s ním aj Dacia na európske brehy? To zatiaľ nie je jasné, nakoľko doterajšie zákulisné správy hovorili o uvedení kompletne novej tretej generácie postavenej na aliančnej platforme CMF-B. A variant označený logami Renault je celkom evidentne iba upravenou verziou druhého vydania. Je preto možné, že čerstvo predstavený model bude určený výhradne pre trhy Latinskej Ameriky.

Našu ponuku skladových vozidiel Dacia Sandero nájdete priamo tu.


ZDROJ: https://autobild.pluska.sk/clanok/219250/sandero-po-omladeni-pride-s-nim-aj-dacia/

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 12:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené