Fun zóna

Späť na články

Nový Renault Captur narástol a pridáva plug-in hybrid

Európsky bestseller medzi malými crossovermi prichádza v druhej generácii. Renault tvrdí, že vlani predal dokonca viac Capturov než v roku 2013, keď vtedajšia novinka prišla na trh. Preto nie je žiadnym prekvapením, že dizajnéri zvolili podobnú taktiku ako v prípade Clia. Vzhľad Captura prešiel skôr evolučnými než revolučnými zmenami.

Auto pôsobí svalnatejším dojmom, najmä pri pohľade z profilu. Vpredu vidíme plne diódové svetlomety s typickými hokejkami denného svietenia. Plne diódové svetlá budú súčasťou základnej výbavy. Kapota zaujme výraznými prelismi, zadné stĺpiky ozdobila chrómovaná lišta a vzadu dominujú veľké svetlá v tvare písmena C. K dispozícii je až 90 farebných kombinácií karosérie, strechy a rôznych doplnkov (11 farieb karosérie, 4 farby strechy, 3 odtiene doplnkov). V interiéri bude mať zákazník na výber zo siedmich kombinácií čalúnenia a dekorov.  Mohutnejší zjav nového Renaultu Captur nie je iba očný klam, crossover medzigeneračne reálne narástol. Dĺžka sa natiahla o vyše desať centimetrov, šírka o necelé dva a rázvor náprav o tri centimetre. V kabíne nachádzame podstatne viac zmien. Palubná doska so stredovou konzolou natočenou na šoféra čerpá inšpiráciu z Clia. Dominantnými prvkami sú samozrejme displeje. Šofér má pred sebou digitálny prístrojový panel a uprostred palubnej dosky sa nachádza obrazovka multimediálneho systému. Francúzi ju ponúknu v troch verziách. Displeje so 4,2 a 7-palcovou uhlopriečkou sú orientované tradične na šírku. Najvyššia verzia má uhlopriečku 9,2 palca a je orientovaná na výšku.

Nová generácia multimediálneho systému nazvaná Easy Link umožňuje prepojenie auta so smartfónom prostredníctvom Apple CarPlay a Android Auto. Captur môže byť non-stop pripojený na internet a získavať aktualizácie systému na diaľku. Vstavaná navigácia obsahuje vyhľadávanie cieľov prostredníctvom kľúčových slov podobne, ako to robí Google.Klapkové prepínače a otočné ovládače klimatizácie už poznáme z Clia a Dustera. Captur má radiacu páku umiestnenú na vyvýšenej konzole, ktorá môže byť "plávajúca", ak si vyberiete verziu s dvojspojkovou prevodovkou. Sedemstupňové EDC dostalo elektronický joystick namiesto tradičného mechanického voliča. Pod konzolou preto vznikol dodatočný odkladací priestor.

Konštruktéri na palube Captura zachovali vtipný detail v podobe zásuvky, ktorá nahrádza bežnú schránku pred spolujazdcom. Ak ide o použité materiály, Renault avizuje prvotriednu kvalitu. Samozrejme, počet mäkčených plôch sa bude líšiť v závislosti od výbavového stupňa. Po priestorovej stránke si polepšil najmä kufor. V základnom usporiadaní pojme 422 až 536 litrov, teda o 45 až 81 l viac ako predchádzajúca generácia. Objem závisí od polohy zadnej lavice, posuvnej v rozsahu 16 centimetrov. Delené je len operadlo, sedák nie, a preto posúvať sa dá iba celá lavica. Niektorí konkurenti v triede majú delený aj sedák a umožňujú posúvať pravú a ľavú časť lavice zvlášť. V Capture môžete lavicu posúvať priamo z kufra, stačí sa natiahnuť k madlu v spodnej časti. Okrem toho nechýba ani dvojité dno.

Cestujúci na zadných sedadlách majú približne o dva centimetre viac miesta v oblasti kolien, čo do značnej miery spôsobilo vybranie v predných operadlách. Captur ponúkne viac vzdušnosti ako Clio i viac komfortu. Vzadu sa nachádzajú samostatné výduchy klimatizácie, dva USB porty a 12-voltová zásuvka. Mestský crossover postavili na modernej podvozkovej platforme CMP-B. Je tuhšia, priestorovo úspornejšia a ľahšia. Úsporu kilogramov však vyvážil hardvér asistenčných systémov. K dispozícii je čítanie niektorých dopravných značiek, adaptívny tempomat, monitorovanie takzvaných mŕtvych uhlov, automatický parkovací systém, automatické prepínanie stretávacích a diaľkových svetiel,...V ponuke motorov nájdeme prepĺňaný trojvalec 1,0 TCe, štvorvalec 1,3 TCe a turbodiesel 1,5 Blue dCi. Trojvalec dosahuje výkon 73,5 kW (100 k) a je spriahnutý výhradne s päťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Jedna-trojka TCe sa do Captura dodáva až v dvoch výkonových verziách (Clio má iba jednu): slabšiu 96 kW (130 k) môžete mať so šesťstupňovým manuálom alebo so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou EDC. Silnejšiu 114 kW (155 k) kombinujú výhradne s dvojspojkovým prevodovým ústrojenstvom. Turbodiesel 1,5 Blue dCi sa tiež dodáva v dvoch verziách - pre slabšiu 70 kW (95 k) je určený päťstupňový manuál, pre silnejšiu 85 kW (115 k) šesťstupňový manuál alebo sedemstupňová dvojspojková prevodovka. Poháňané sú vždy predné kolesá.

Predaj Renaultu Captur odštartuje koncom tohto roka. Na budúci rok paletu rozšíri plug-in hybrid E-Tech, kombinujúci atmosférickú benzínovú jedna-šestku, dva elektromotory a špeciálnu viacrežimovú prevodovku. Akumulátor s kapacitou 9,8 kWh, dobíjateľný z externého zdroja elektriny, umožní plug-in hybridnému Capturu prejsť 45 kilometrov v čisto elektrickom režime. Rýchlosť však nesmie prekročiť hranicu 135 km/h. Podrobnosti o plug-in hybride sa vraj dozvieme neskôr. 

Našu ponuku skladových vozidiel Renault Captur nájdete po kliknutí sem.


ZDROJ: https://autozurnal.ta3.com/novy-renault-captur-oficialne-narastol-a-pridava-plug-in-hybrid

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené