Fun zóna

Späť na články

Renault Triber je priestorový zázrak. Kratší ako Clio, ale 7-miestny

Francúzi opäť raz ukázali, že tvoriť malé, jednoduché, ale svojím spôsobom geniálne autá, skrátka vedia. Dôkazom je aktuálne odhalený Renault Triber, na ktorý si my Európania môžeme nechať zájsť chuť. Auto vzniklo pre potreby indického trhu. Na starom kontinente ho neočakávame, ani pod označením Dacia.

Triber predstavuje kombináciu crossoveru a minivanu. S dĺžkou 3990 milimetrov a šírkou 1739 mm je menší než Clio piatej generácie. V porovnaní s ním však má dlhší rázvor 2636 mm. Kolesá sú posunuté naozaj až do rohov karosérie, vďaka čomu vznikol prekvapivo priestranný interiér.V ideálnom prípade sa do auta zmestí až sedem ľudí. Tri rady sedadiel sú ukotvené ako v kine - zadní pasažieri sedia najvyššie. Sedadlá v druhom rade je možné posúvať a tretí rad môžete z auta úplne vybrať. Pre siedmich dospelých bude Triber asi tesný, no úlohu mestského auta na rozvoz vlastných aj susedových detí do školy, zvládne na jednotku. Alebo vyberte tretí rad a získate reálne použiteľné štvor- či päťmiestne auto so 625-litrovým kufrom.Batožinový priestor pri sedemmiestnom usporiadaní kabíny pripomína poštovú schránku - je mimoriadne krátky a pojme iba 84 litrov nákladu. Nevýhodou je, že v druhom rade uprostred chýba hlavová opierka. Zato pasažieri sediaci v druhom i treťom rade majú k dispozícii vlastné výduchy ventilácie. Ústia z B-stĺpikov a zo stropu.

Renault zabalil veľký vnútorný priestor do pohľadnej karosérie. Nechýba LED denné svietenie, projektorové stretávacie svetlá, ani hravá línia bočných okien. Karoséria je decentne oplastovaná. Pohon 4x4 nedostanete, ale auto sa pýši solídnou svetlou výškou podvozka 182 mm. Ani interiér neurazí. Je doslova obsypaný množstvom rôznych odkladacích schránok. Renault Triber má zaujímavý prístrojový panel s 3,5-palcovým TFT displejom. Lepšie vybavené verzie dostanú bezkľúčové štartovanie i multimediálny systém so 7,8-palcovou dotykovou obrazovkou a možnosťou zrkadlenia obsahu smartfónu cez Android Auto a Apple CarPlay. Dá sa očakávať, že bezpečnosť v prípade len 947 kilogramov vážiaceho minivanu nebola pre konštruktérov absolútnou prioritou. Renault Kwid, s ktorým novinka zdieľa technický základ, vrátane platformy CMF-A, sa v crash testoch práve nevyznamenal. Akceptovateľné tri hviezdičky v skúškach organizácie Global NCAP napokon získala až posilnená juhoamerická verzia. K výbave Tribera patria štyri airbagy, ABS s rozdeľovačom brzdnej sily a trojbodové bezpečnostné pásy pre všetkých sedem sedadiel.

Do jednoduchého auta patrí jednoduchý motor, a tak pod kapotou nájdeme atmosférický benzínový trojvalec 1,0 SCe. Dosahuje výkon 53 kW (72 k) a spolupracuje s päťstupňovou manuálnou alebo robotizovanou prevodovkou. Na budúci rok ponuku rozšíri prepĺňaný litrový trojvalec TCe. Renault bude novinku vyrábať v indickom Chennai. Predaj odštartuje v druhej polovici tohto roka.

Našu ponuku skladových vozidiel Renault si môžete pozrieť priamo tu.


ZDROJ: https://autozurnal.ta3.com/renault-triber-je-priestorovy-zazrak-kratsi-ako-clio-ale-7-miestny


Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 12:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené