Fun zóna

Späť na články

Spoločnosti Volvo Cars a NVIDIA prehlbujú spoluprácu

Výrobca  prémiových automobilov Volvo Cars   a popredná počítačová spoločnosť   NVIDIA v oblasti umelej inteligencie spájajú svoje sily  s cieľom vyvinúť pre budúcu generáciu vozidiel Volvo vysoko vyspelý hlavný  počítač s umelou inteligenciou.

Hlavný počítač, ktorý bude vychádzať z technológie DRIVE AGX Xavier spoločnosti NVIDIA, umožní automobilke Volvo Cars zakomponovať do nových vozidiel postavených na základe budúcej modulárnej platformy Scalable Product Architecture 2 (SPA 2) vyspelú počítačovú platformu. Prvé vozidlo vybavené novým typom hlavného počítača sa predstaví začiatkom nasledujúceho desaťročia.

Touto dohodou sa prehĺbi existujúca spolupráca a partnerstvo medzi spoločnosťami Volvo Cars a NVIDIA. Obe spoločnosti spojili svoje sily už minulý rok, aby mohli pracovať na vývoji vyspelých systémov a softvéru pre samostatne jazdiace vozidlá.

Nová počítačová platforma bude ťažiť jednak z pokroku, ktorý spoločnosť  NVIDIA dosiahla v oblasti umelej inteligencie, a jednak z bezkonkurenčného počítačového výkonu. Automobilka Volvo Cars tak bude môcť podniknúť významné kroky smerom k zavedeniu vyspelých podporných systémov pre vodiča, technológií na úsporu energie a možností osobného prispôsobenia zážitku z jazdy.

Vďaka schopnosti citlivejšieho snímania situácie okolo celého vozidla a systému monitorovania správania vodiča pomôže tento hlavný počítač spoločnosti Volvo Cars predstaviť bezpečné automaticky riadené vozidlá.

Podmienkou  pre úspešné uvedenie vozidiel s autonómnym riadením je obrovský počítačový  výkon a neustály vývoj v oblasti umelej inteligencie,“ uviedol Håkan Samuelsson, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars. „Naša  dohoda so spoločnosťou NVIDIA je dôležitou súčasťou celej skladačky, pretože  nám pomôže predstaviť našim zákazníkom bezpečné automaticky riadené vozidlá  Volvo.

Ako  celosvetový líder v oblasti bezpečnostných technológií a inovácií  automobilka Volvo chápe, že existuje priame spojenie medzi bezpečnosťou,  komfortom a schopnosťami palubného počítača,“ poznamenal Jensen Huang, zakladateľ  a generálny riaditeľ spoločnosti NVIDIA.

Platforma SPA 2, ktorú sa automobilka Volvo Cars ešte len chystá uviesť, predstavuje  budúcu generáciu jej ocenenej modulárnej architektúry SPA, na základe ktorej sú postavené všetky nové modely radu 90 a 60 predstavené za posledné roky. Tie sa stali nástrojom prevádzkovej a finančnej transformácie automobilky Volvo Cars prebiehajúcej od roku 2010.

SPA 2 bude ťažiť zo súčasných výhod modulárnej architektúry SPA, ktorú rozšíri o novú generáciu technológií v oblasti elektrifikácie, konektivity a autonómneho riadenia. V tomto procese zohrá kľúčovú úlohu výkonný hlavný počítač, ktorý zároveň prinesie omnoho jednoduchší spôsob pravidelných softvérových aktualizácií na diaľku.

Spoločnosť Volvo Cars je odhodlaná rozvíjať strategické partnerstvá s tretími stranami, aby mohla predstaviť viac nových technológií a využiť príležitosti, ktoré prinášajú aktuálne prebiehajúce zmeny v automobilovom priemysle.

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 12:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené