Fun zóna

Späť na články

Volvo V60: Krásne švédske kombi ponúkne dva plug-in hybridy! Diesel však ostane

Po ôsmich rokoch prichádza Volvo s novou generáciou kombi V60. Dizajnom aj technikou nadviaže na vlajkovú loď radu 90. A hoci Švédi ohlásili postupný odchod naftových motorov, diesel vé-šesťdesiatke ostane.

Volvo zmenilo svoj postoj k autosalónom. Nechodí na prehliadky do Frankfurtu nad Mohanom ani do Paríža. Ženeva je však výnimka. A tak ho v halách Palexpa uvidíme aj tento rok. Privezie sem veľkú premiéru. Po modernizácii modelových radov 90 a 40 a tiež SUV XC60 prišlo na rad kombi V60. Veľa informácií ale automobilka zatiaľ neposkytla. Tlačová správa je plná marketingových fráz o cieľovej skupine zákazníkov, ktorou sú rodiny. A v podstate to tak je. Volvo má v segmente rodinných kombi naozaj dlhoročnú tradíciu.

Rozmery zatiaľ nepoznáme. Novinka by však mohla mať rázvor náprav Volva XC60, keďže zdieľajú spoločnú platformu SPA.

Isté je, že očakávaná novinka, ktorú Volvo ukázalo ešte pred Ženevou, v jej prirodzenom prostredí, teda na príjazdovej ceste k rodinnému domu v Štokholme, využije techniku väčšieho modelu V90. To znamená modulárnu platformu SPA (Scaleable Product Architecture) v modifikácii, aká sa už ukázala pri SUV XC60. Podobne je to s dizajnom. Nové kombi je tak prakticky zmenšenou verziou vlajkovej lode. Podobné sú proporcie, predná maska, reflektory s Thorovým kladivom aj zadné svetlá vytiahnuté vysoko do stĺpikov.

Tak ako sa na kombi od Volva patrí, svetlá lemujú zadné stĺpiky.

Interiér má prakticky identický s Volvom XC60 vrátane infotainmentu Sensus s veľkou vertikálne umiestnenou dotykovou obrazovkou. Samozrejmosťou je kompatibilita so smartfónmi. Imidž bezpečnosti posilnia nové asistenčné systémy, najmä semiautomatické riadenie PilotAssist, ktorý sa stará o riadenie, brzdenie a zrýchľovanie na dobre značených cestách. Výrazne suverénnejší má byť tento „autopilot“ v zákrutách. Autonómne brzdy City Safety monitorujú nielen autá, ale aj chodcov, cyklistov a zvieratá, čo je svetová premiéra.

ZDROJ: https://auto.pravda.sk/novinky/clanok/459824-volvo-v60-krasne-svedske-kombi-ponukne-dva-plug-in-hybridy/

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00-13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené