Fun zóna

Späť na články

Aktualizácia softvéru od spoločnosti Polestar prináša viac krútiaceho momentu na zadné kolesá vo vozidlách Volvo s pohonom všetkých kolies

Spoločnosť Volvo  Cars, výrobca prémiových vozidiel, predstavila novú aktualizáciu softvéru  vyvinutého spoločnosťou Polestar, ktorá zvyšuje krútiaci moment dodávaný na  zadné kolesá vo vozidlách značky Volvo vybavených pohonom všetkých kolies (AWD)  v záujme dynamickejšej jazdy.

Optimalizačný softvér vyvinula značka Polestar, nová elektrická športová odnož spoločnosti Volvo. Softvér zvyšuje množstvo a frekvenciu krútiaceho momentu rozdeleného na zadné kolesá, čím sa zlepšuje riadenie s lepším vjazdom do zákruty, lepším ovládaním a záberom pri zatáčaní a lepšou trakciou pri rozjazde, výsledkom čoho je podmanivejšia jazda.

„Vždy vylaďujeme  jazdné vlastnosti vozidiel Volvo a vďaka tejto aktualizácii je pohon  všetkých kolies plynulejší a zároveň dynamickejší,“ uviedol Henrik Green, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Cars pre výskum a vývoj.

Optimalizácia pohonu AWD sa aktivuje jednoducho voľbou dynamického režimu jazdy „Dynamic“, alebo pri vypnutom elektronickom systéme riadenia stability.

Nová funkcia rozdelenia krútiaceho momentu na zadné kolesá rozširuj najnovšiu aktualizáciu softvéru od spoločnosti Polestar o ďalšiu oblasť optimalizácie. Piatimi existujúcimi oblasťami sú: ostrejšia odozva škrtiacej klapky, rýchlejšia odozva plynu, rýchlejšie preraďovanie, optimalizované body radenia prevodových stupňov a podržanie zaradeného stupňa v zákrutách, ako aj vyšší výkon motora.

Optimalizácia AWD od spoločnosti Polestar bude k dispozícii pre zážihové a vznetové modely Volvo Série 90 a 60 a vozidlá XC40 od augusta 2018.

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené