Fun zóna

Späť na články

Renault 5 má byť o tretinu lacnejší od Renaultu Zoe

Renault vystavuje okrem nového elektrického Méganu na autosalóne IAA v Mníchove aj prototyp Renault 5. Ide o elektromobil, ktorý odkazuje na históriu značky. Vedľa neho sú na jednom pódiu vystavené aj historické Renaulty 5.

Malý 5-dverový hatchback sa do sériovej výroby dostane v roku 2024, aj preto je zatiaľ Renault skúpy na informácie. Elektromobil bude postavený na platforme CMF-BEV, ktorá umožňuje malým autám prejsť na jedno nabitie približne 400 km. Veľkosťou bude sériový Renault 5 porovnateľný napríklad s modelmi Fiesta a Polo.


Francúzi chcú v tomto prípade zaujať nielen retro dizajnom, ale aj cenou. Nová "Päťka" má byť o tretinu lacnejšia v porovnaní s elektrickým Renaultom Zoe. Portál Auto Express vyspovedal v Mníchove viceprezidenta pre inžinierstvo, Gillesa Le Borgne, a ten prezradil odhadovanú cenu. "Toto bude skutočne dostupné auto. Potrebujeme ho dostať do pásma medzi 20 000 eur až 25 000 eur, ale stále ostať ziskoví. To je naša výzva," prezradil Le Borgne.

Za malé auto ide stále o pomerne vysokú cenu, ale to je presne problém malých áut - ťažko sa do ich ceny zmestí drahá technika. V prípade štátnej dotácie na elektromobil už môže byť cena Renaultu 5 zaujímavá. Všetko záleží od toho, čo všetko za danú sumu ponúkne.

Do tejto cieľovej sumy sa zmestí verzia s menšou batériou s kapacitou 40 kWh. V ponuke bude aj drahší model s kapacitou batérie 52 kWh, práve ten zvládne prejsť na jedno nabitie 400 km. O pohon by sa mal postarať elektromotor s výkonom 100 kW.


ZDROJ: auto.sk

Ako sa vám páčil tento článok?

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

Tento web používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Ďalšie informácie