Fun zóna

Späť na články

Nová sedemmiestna Dacia už má svoje meno. Rodinnú novinku uvidíme už tento týždeň

Rok 2021 je pre automobilku Dacia nadmieru dôležitý. Medzigeneračne obmenila svoje kľúčové modely Sandero a Logan, uviedla na trh svoj prvý sériový elektromobil Spring a modernizovala populárne SUV Duster. To však nie je všetko, teraz je za dverami ešte nepriamy nástupca modelu Dokker a Logan MCV.


O jeho prípravách vieme už niekoľko mesiacov s tým, že sa automobil svetu prvýkrát predstaví na nadchádzajúcom autosalóne IAA v Mníchove. Až teraz však automobilka potvrdila, ako sa novinka bude volať. Bude to Dacia Jogger! Výrobca zdôrazňuje, že Jogger je jednoduché a moderné meno, ktoré možno ľahko vysloviť a každý pochopí jeho význam. Podľa automobilky navyše zdôrazňuje robustnosť, pozitívnu energiu a vonkajšieho ducha, charakter, ktorým sa novinka má predstavovať. 

Prípona "er" potom vozidlo zjednotí s modelom Duster. Automobilka navyše potvrdila, že Jogger bude ponúknutý ako päťmiestny alebo sedemmiestny model. Cieľom je byť ideálnym vozidlom pre veľké rodiny, ktorými Jogger chce ponúknuť priestrannosť i variabilitu. Jogger bude podľa skorších správ crossover. Čo sa týka techniky, ponúka sa využitie motorov z Duster, ako sú 1.0 TCe (67 kW), 1.0 TCe LPG (74 kW), 1.3 TCe (110 kW) či 1.5 Blue dCi (70 a 85 kW). Vylúčené ale nie je ani nasadenie mildhybridnej verzie, kvôli zníženiu flotilových emisií. Ostatne kvôli nim Dacia dnes propaguje pohon na LPG a začína predávať elektromobil Spring. Dacia Jogger sa svetu predstaví už 3. septembra. Verejnosť si potom vozidlo bude môcť prvýkrát pozrieť na nadchádzajúcom autosalóne IAA v Mníchove, ktorý štartuje 6. septembra novinárskym dňom. 

ZDROJ: auto.cz

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 12:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené